Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip ūkininkas iš Tauragės Holivudo žvaigždei 6 milijonus tapo skolingu

Nedidelė įmonė iš Dauglaukio kaimo Tauragės rajone, sulaukė dėmesio visame pasaulyje. Tik ne dėl savo laimėjimų ar pasiekimų, o dėl to, kad ją į teismą padavė Holivudo legenda, Cilnt‘as Eastwood‘as. Ir teismas vienam garsiausių aktorių pasaulyje iš lietuviškos kompanijos priteisė daugiau nei 5 milijonus eurų.

Pasirodo ūkininkas iš Tauragės, ne kartą bandęs laimę ir rinkimuose, sukūrė netikrą reklamą, kurioje kino žvaigždė neva reklamuoja kanapių produktus. Clint‘as Eastwood‘as – tikra kino pasaulio legenda. 4 „Oskarų“ statulėlės ir tiek pat „Auksinių gaublių“.

Visame pasaulyje atpažįstamas veidas, tapęs griežto, kovojančio, bet teisingo žmogaus įvaizdžiu. Nors dabar aktoriui jau 90-imt, bet kaip ir filmuose, taip ir gyvenime, jis dar nenustojo kovoti už tiesą. Ir šį kartą jo taikiniu tapo bendrovės „Mediatonas“. Įmonė, registruota Lietuvoje, Dauglaukio kaime, Tauragės rajone.

  „Mediatonas“ užsiima svetainių kūrimu ir kaltintas tuo, kad sukūrė netikrą reklamą, kurioje Clint‘as Eastwood‘as reklamuoja kanapių produktus. Pats aktorius tam nepritaria, jo teises ginantys advokatai kreipėsi į teismą. Teismas bylą išnagrinėjo ir paskyrė lietuvio įmonei 5 milijonų 260-ies tūkstančių eurų baudą.

O pats įmonei vadovaujantis Giedrius Bučinskas pradingęs, lyg į vandenį. Dabar įmonės vadovo telefonas išjungtas, ryte jis dar buvo įjungtas, tačiau pats įmonės vadovas į skambučius neatsiliepė, neatrašė nei sms trumpąja žinute, nei elektroniniu laišku. Padėjo ragelį ir jo brolis. Įmonė registruota viename name. Vienintelis akcininkas ir vadovas – Giedrius Bučinskas, kaip galima suprasti iš viešai prieinamos informacijos, užsiima ir ūkininkavimu drauge su broliu, nurodo, kad gyvena būtent ten.

Giedrius Bučinskas anksčiau yra buvęs Dauglaukio kaimo bendruomenės pirmininku. Vietos žmonės apie jį atsiliepia tik gerais žodžiais: „Nieko nežinau, žinokit, nu ką, jisai žmogus, kaip žmogus, jis neblogas vyras.“

„Ai, pažįstu, bet mažai. — O kas per žmogus? — Lygtai neblogas.“ „Man tai geras, aš nežinau. Ne visiems juk Dievas neįtinka, o mes įtiksim.“ O ir pačiame Dauglaukyje, kur gyvena keli šimtai žmonių, Bučinskas gerokai žinomesnis, nei pats Clint‘as Eastwood‘as. „Panaudojo Holivudo aktoriaus Clinto Eastwoodo, žinot Clintą Eastwoodą? — Nu girdėtas.“ „Bet Clintą Eastwoodą žinot, ar nelabai? — Ne ne ne.“ „Bet jūs žinote, kas tas Clintas Eastwoodas yra? — Ne, nieko nežinau, neapsiskaičiusi esu apie jį.“ Bučinskas 2011-aisiais su tuomete „Liberalų ir centro sąjunga“ kandidatavo į Tauragės rajono savivaldybę, bet nesėkmingai.

Nepasisekė ir 2015-ųjų savivaldos rinkimuose, kur jis jau buvo socialdemokratų sąraše. 2019-aisiais iš partijos jis išstojo. „Didelė naujiena, kad gal liečia Ameriką, aktorių, turbūt tiktai yra ta. O taip tai gal per nepagalvojimą visiems gali nutikti. Gal ne ten kažką panaudojo, kur reikia ir tiek“, – teigia Dauglaukio bendruomenės pirmininkė Kristina Vismerienė.

  „Mediatonui“ iki susidūrimo su Holivudo žvaigžde sekėsi neblogai. Pastaruosius ketverius metus įmonė dirbo pelningai, grynojo pelno uždirbdama šimtais tūkstančių, o pardavimo pajamos siekė nuo 3 iki daugiau nei 6 milijonų eurų. Iki šio pavasario joje dirbo 6 žmonės, vidutinė alga svyravo tarp tūkstančio ir pusantro. Ir tik pernai rudenį, kai Eastwood‘as ėmėsi teisinių veiksmų, algos pradėjo kilti, kol pasiekė beveik 5 tūkstančius.

Pernai liepą įmonė iš valstybės gavo ir 23 tūkstančių eurų subsidiją. Kovo mėnesį vienintelis įmonės akcininkas pradėjo likvidavimo procesą. Sutapimas ar ne, būtent kovo mėnesį teismas bandė pakviesti įmonės atstovą į bylos nagrinėjimą, bet į teismo kvietimą sureaguota nebuvo.

„Ir gavo Giedrius 6 milijonus dolerių baudos. — Pirmą kartą girdžiu. Kad ta kaimynė nepasakojo, ta visus pliotkus žino.“ „6 milijonai, mums visam kaimui 5 metus reik dirbti, kad uždirbti, dar kažin ar tiek uždirbsime.“ „Nu gal ir gerai, kad nubaudė. Nereik tokių šposų gaminti, daryti. — Tai gal kaimynai susimes, prisidėsit baudą sumokėti? — Ne, aš iš toli, iš kito kaimo.“ „Neįtikėtina. Nu neįtikėtina, aš nustebusi.“ „Gal kaimas susidės, kaimynai paremti? — Tai gal apkalbėsim juoko forma, ar rimtąja, bet žiūrėsim. Manau, kad mūsų visas kaimas net nėra tiek vertas“, – kalba K. Vismerienė.

Pats Bučinskas turi įsteigęs ir dar vieną ta pačia veikla užsiimančią įmonę, labai panašiu pavadinimu – „Medianeta“. 2018-aisiais jis vadovavimą ir visas akcijas perdavė savo žmonai, ši praėjusių metų spalį, kai Eastwood‘o atstovai kreipėsi į teismą Los Andžele, visas akcijas perdavė vyrui, kurio pavardė taip pat Bučinskas.

Tiesa, pati liko bendrovės direktore. O „Medianeta“ pastaraisiais metais taip pat fiksavo šimtatūkstantinius metinius grynuosius pelnus. Be to, prie informacijos nurodomas ir jos vyro telefono numeris.

 „Nieko aš nežinau, žinokit. — Bet dėl tos Clinto Eastwoodo istorijos visos. — Oi ne, žinokit. Ne, tada, pataikėt“, – tikina G. Bučinsko žmona Giedrė Bučinskienė. Teisininkas Karolis Rugys sako, kad Holivudo žvaigždei išsiieškoti milijonus gali būti sudėtinga. Bet įmanoma. „Nes likvidavimo procedūroje, jeigu yra turtas, įmonė yra likviduojama ir turtas padalinamas. Tai galbūt jau yra išmokėtas, galbūt tuos sandorius reikės ginčyti.

Galbūt galima būtų prašyti jį sugrąžinti į bendrovę, kad išsiieškoti iš bendrovės, galbūt bendrovėje apskritai nebėra jokio turto, ir nebėra pagrindo susigrąžinti, galbūt tada galima nukreipti išieškojimą į įmonės vadovą“, – svarsto advokatas Karolis Rugys.

Anot advokato, gali būti, kad jeigu teisėsauga pamatys akcininko sprendimus išimti iš įmonės pinigus ir pradėti likvidavimą, kai jau buvo žinoma apie aktoriaus ieškinį, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė už nesąžiningą veikimą. „Manau tai signalas ir kitiems, kad mes galvodavom, kad kažkur kažkas toli, mūsų neliečia, bet pasirodo žmonės gina savo teises ir kaip matome, apgina“, – priduria teisininkas. Apie tai, kad Clintas Eastwoodas prisiteisė milijonus dolerių iš lietuviškos kompanijos, paskelbė ir pasaulinė žiniasklaida, tarp jų ir tokie gigantai, kaip „The New York Times“.

Mindaugas Vasiliauskas

Rekomenduojami video