Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip atpažinti Aplinkos apsaugos kontrolės pareigūną, jei jis stabdo automobilį?

Nuo šių metų kovo mėnesio keliuose automobilius pradeda stabdyti ir jų skleidžiamą taršą tikrinti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai. Kaip juos atpažinti?

Pareigūnus galima identifikuoti pagal tarnybinę uniformą su užrašais „Aplinkos apsauga“, siuvinėtą emblemą su užrašu „Lietuvos aplinkos apsauga“ ir aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno tarnybinį ženklą.

Paprašius, pareigūnas parodys aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno pažymėjimą. Vykdydami pažeidimais įtariamų asmenų stebėjimą, pareigūnai gali vilkėti ir civilinius drabužius be skiriamųjų ženklų.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno tarnybinis ženklas tvirtinamas prie uniformos viršutinių drabužių arba liemenės su atšvaitais matomoje vietoje ant krūtinės, kelnių diržo ar kabinamas ant kaklo.

Ženklai yra su skirtingais identifikaciniais numeriais. Emblema su užrašu „Lietuvos aplinkos apsauga“ tvirtinama ant vasarinės kepurės, striukės ir džemperio kairės pusės rankovių, marškinių ir marškinėlių trumpomis rankovėmis dešinės pusės rankovių.

Užrašas „Aplinkos apsauga“ su baltos spalvos šviesą atspindinčiomis raidėmis tvirtinamas liemenės su atšvaitais ir striukės priekyje ir nugaros centre. Taip pat šis užrašas baltos spalvos siūlais yra išsiuvinėjamas ant marškinėlių trumpomis rankovėmis, žieminės kepurės ir šaliko.

Aplinkos apsaugos departamento tarnybiniai automobiliai Tarnybiniai automobiliai yra pažymėti oranžinėmis juostomis ir logotipu su užrašu „Lietuvos aplinkos apsauga“. Logotipu žymimos šoninės durelės iš abiejų automobilio pusių. Tarnybiniuose automobiliuose gali būti įrengti mėlynos spalvos švyturėliai.

Rekomenduojami video