Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimynų šventė žydinčiame Agluonėnų sode

Į žydintį Agluonėnų sodą paminėti Tarptautinę kaimynų dieną susirinko bendrystės išsiilgę šios bendruomenės žmonės. Po metų pertraukos atgijęs smagus projektas pakylėjo susirinkusiųjų nuotaiką ir įkvėpė naujiems bend­riems darbams.

Septintą kartą rengdami Kaimynų dienos šventę agluonėniškiai turi patirties – vis ieško naujų formų. Tai buvo matyti ir šventinėje erdvėje eksponuotose fotografijose, kuriose įamžintos ankstesnių renginių akimirkos. Antai vieną pavasarį dideli ir maži renginio dalyviai keliavo dviračiais savo pasirinktu maršrutu – pro Vanagų bažnyčią, stabtelėjo prie Aukuro kalno. Ankstesniais metais kaimynai surengė šienapjūtę – atvyko su trimeriais, nedideliais traktoriukais ir pjovė žolę viešojoje erdvėje, po to – bendros vaišės.

Šiemet kaimynus suvienijo žydintis obelų sodas – unikali šios seniūnijos erdvė.

„Ruošėmės iš anksto – kūrėme išskirtinę erdvę su šieno „krėslais“, pasipuošėme kaubojiško stiliaus apdarais“, – dėstė Agluonėnų bendruomenės pirmininkė Alina Žilienė. Šventės dalyviams nebuvo laiko nuobodžiauti: vyko stipriausio kaimyno varžytuvės, humoristiniai žaidimai. Vaikams veiklų siūlė Gargždų atviro jaunimo centro atstovai. Senovinių valgių restauratorė Edita Nurmi surengė edukaciją – duonelę kepė ant laužo. Šventinę nuotaiką kūrė grupė „JuNos šventės“, uostamiesčio grupės „Linedance“ šokėjos. Kaimynai atsinešė savo vaišių, kurias visi ragavo ir išrinko gardžiausią. Plovą pagal kazachų receptą išvirusi kaimynų Jurgos, Virgio ir Astos komanda tapo nugalėtoja, nors gero įvertinimo sulaukė ir Laimono sultys. Iš Agluonėnų kilusi verslininkė Asta, su šeima kepusi vaflius ir vaišinusi susirinkusiuosius, irgi pateko tarp prizininkų.

Rekomenduojami video