Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimynai šaukiasi valdžios pagalbos dėl šunų ir jų savininkų

Kol valdiškos institucijos sprendžia dviejų sudėtingo likimo žmonių gyvenimo klausimus ir laukia jų ateinančių į savivaldybę, tų asmenų neprižiūrimi šunys terorizuoja visą gatvę. Be to, gyventojai bijo, kad nenutiktų nelaimė. Precedentas jau yra – neįgalusis buvo padegęs savo namus. Vienas vyras dėl ligos paūmėjimo išvežtas į ligoninę, tačiau kaimynų ši žinia neguodžia. Jie žino, kad ligonis anksčiau ar vėliau iš medikų globos sugrįš į namus. Jie įsitikinę, kad žmogus su tokia negalia turėtų gyventi specializuotuose globos namuose.

Bėda dėl šunų ir nerimas dėl žmonių

Praėjusią savaitę biržiečiai atkreipė dėmesį į gatvėmis klajojantį ir kažką nerišliai burbantį jauną vyriškį.

Jis vaikščiojo apsuptas kelių taksų veislės šunų. Viena taksų veislės kalytė, akivaizdu, greitu metu turi atsivesti šuniukų.

Neįgalusis murmėjo, kad jis mielai atsisakytų visų šunų ir kam nors juos atiduotų. Dabar sakė negalintis nieko padaryti, nes jie vis tarpusavyje dauginasi.

Buvo matyti, kad žmogus su šunimis nesusitvarko, nes net nereagavo, kai vienas taksiukas vos neįkando praeiviui į koją.

Vėliau paaiškėjo, kad problemos kyla ne tik dėl šunų.

Biržuose, Paupio gatvėje, vyras gyvena viename name kartu su panašių problemų turinčiu tėvu.

Kaimynystėje gyvenantys žmonės sakė, kad šis jaunas vyras seniau gyveno specializuotuose globos namuose. Vėliau jį į namus parsivežė tėvas. Kol buvo gyva tėvo motina, ji su anūku susitvarkydavo. Kitaip atrodė ir namų aplinka. Moteriai mirus situacija tapo nekontroliuojama.

Prašo pagalbos

Prieš savaitę valdžios institucijas pasiekė Paupio ir Švyturio gatvių gyventojų parašytas skundas. Jie informavo apie Paupio gatvės name gyvenančius žmones – tėvą ir sūnų. Pastarasis protiškai neįgalus.

„Šie kaimynai tikrai nebesugeba pasirūpinti savimi. Labai dažnai neturi net ką pavalgyti. Elektra išjungta jau kelintą kartą, nes nesugeba susimokėti už elektros energiją. Dabartiniu metu jau gal du mėnesius gyvena tamsoje. Šaltuoju metų laiku patalpas šildosi katilinėje kūrendami viską, kas dega, nes malkų neįperka. Tai plastmasės, lakuoti stalai, kėdės, polistirolas ir pan. Patys neturėdami valgyti laiko dar 5 šunis, kurie puldinėja vaikus ir suaugusius žmones. Gaunamų pašalpų jiems užtenka 2-3 dienoms, o toliau vėl viskas iš naujo“, - situaciją dėstė kaimynai.

Juos labiausiai gąsdina nenuspėjamas sūnaus elgesys. Jis beveik kas dieną eina pas kaimynus ir prašinėja visko, kas jam atrodo reikalinga. Daugiausiai prašo pinigų, maisto, elektros paskolinti, kad galėtų prisipumpuoti vandens.

„Būna taip, kad jei ko nors neduosi, pagrasina padegti namus. Aiškiai matosi, kad jiems tikrai reikalinga valstybės pagalba. Visos šitokius reikalus tvarkančios Biržų miesto, rajono savivaldybės tarnybos puikiai viską žino apie šiuos žmones ir jų gyvenimo būdą. Deja, nevyksta jokie veiksmai gatvės ir apskritai miesto gyventojų normalaus - saugaus gyvenimo užtikrinimui. Jei nebus laiku pasirūpinta, nebeaišku, kas atsakys už galutines neprognozuojamas pasekmes“, - teigia kaimynai.

Bėda kyla ir dėl neskiepytų šunų, kurie puldinėja žmones. Vaikai gatve bijo vieni eiti, skambina tėvams, kad jie palydėtų pro neįgaliųjų namus.

Paliktas likimo valiai

„Mums kažkaip keista, kad protiškai neįgalus žmogus, negalintis pasirūpinti savimi, paliekamas likimo valiai. Neprižiūrimas medikų, nevartodamas vaistų darosi vis agresyvesnis, nenuspėjamas ir tuo pavojingesnis aplinkiniams. Vakarais, sutemus, išeina į kiemą ir kažką ten dėsto, kalba su savimi. Tiesiog būtina, kad kompetentingos tarnybos be jokių išlygų pasirūpintų tokiais žmonėmis- bent jau tuo sūnumi. Manome, kad tokį neveiksnų žmogų būtų galima apgyvendinti tokiuose namuose, kur jam būtų suteikiamas garantuotas ir tikrai visavertis gyvenimas“, - svarstė kaimynai.

Kol redakcijoje buvo rengiamas straipsnis spaudai, paaiškėjo, kad praėjusį savaitgalį jaunasis vyras išvežtas į psichiatrijos ligoninę.

Medikus iškvietė pas kaimynus atėjęs tėvas. Jis sakė bijantis, kad ligai paūmėjus sūnus jam ko nors blogo nepadarytų.

Tačiau kaimynų ši žinia neguodžia. Jie žino, kad žmogus iš psichiatrijos ligoninės bus išleistas į namus. Ir tuomet bėdos tęsis.

Lauks ateinančio?

Biržų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius sakė, kad ši situacija žinoma, ji labai sudėtinga. Problemą reikia spręsti dėl abiejų Paupio gatvėje gyvenančių žmonių.

„Tai labai sudėtingas atvejis“, - sakė K. Knizikevičius.

Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas kol kas linkęs neskubėti.

„Ten situacija sudėtinga su žmonėmis. Kai K. Knizikevičius ją išspręs, bus galima aiškintis, kokią atsakomybę žmonės gali prisiimti dėl tų šunų“, - svarstė R. Sabas.

R. Sabas sutiko, kad reikėtų kreiptis į viešosios įstaigos „Mažasis draugas“ vadovę Andželiką Jaškuvienę. Gal ji įkalbėtų šeimininką ir pasiimtų šunis savo globai.

„Bet bėda, kaip su tuo žmogumi susitikti. Buvome nuvažiavę, jis namie su šunimis užsirakinęs. Palikome šaukimą, tikimės, gal ateis į savivaldybę“, - svarstė R. Sabas.

Pažadėjo skubiai spręsti situaciją

„Šiaurės rytai“ susisiekė su viešosios įstaigos „Mažasis draugas“ steigėja Andželika Jaškuviene. Sužinojusi situaciją ji pažadėjo išsiaiškinti, kiek šunų galėtų paimti globai, ir artimiausiu metu spręsti jų paėmimo klausimą.

P. S. Po to, kai buvo paruoštas rašinys spaudai, į redakciją paskambinęs savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas R. Sabas informavo, kad pas jį buvo atėjęs neįgalus Paupio gatvės gyventojas. Jis žadėjo atiduoti savo laikomus šunis.

Juos paimti R. Sabui pažadėjo ir A. Jaškuvienė.

Jurgita Morkūnienė

 

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video