Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimuose likę darželinukai negauna valgyti

Pirmąsias rugsėjo dienas kai kurie rajono darželinukai leidžia alkani. Paaiškėjo, kad priešmokyklines ugdymo įstaigas Pernaravoje ir Skaistgiriuose lankantys vaikai liko be karšto maisto. Institucijos aiškinasi, kas atsakingas, o kol kas mažiesiems maistą iš Josvainių gimnazijos vežioja geltonojo autobusiuko vairuotojas. Mat įmonei, laimėjusiai konkursą maitinti rajono moksleivius, neapsimoka važiuoti į tas ugdymo įstaigas, kuriose yra tik keli vaikai.

Direktorius nė neįtarė, kad vaikai liks be maisto

Josvainių gimnazijos direktorius Ramūnas Zigmantavičius prisipažino, kad apie nemaitinamus darželinukus gimnazijos skyriuose – Pernaravoje ir Skaistgiriuose – pranešė įpykę tėvai./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Josvainių gimnazijos direktorius Ramūnas Zigmantavičius prisipažino, kad apie nemaitinamus darželinukus gimnazijos skyriuose – Pernaravoje ir Skaistgiriuose – pranešė įpykę tėvai./Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Taip negali būti, kad rajone mokinių maitinimo konkursą laimėjusi įmonė „Bruneros“ imtų ir nuspręstų netiekti maisto vaikams, nes tuose mūsų skyriuose jiems per mažai vaikų ir neapsimoka.

Tėvai reikalauja maitinimo ir taip negali būti, kad vaikai būtų nepamaitinti“, – sako direktorius.

Šiuo metu abiejose ugdymo įstaigose yra po du vaikus, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, likusių penkių tėvai dar irgi gal susimokėtų už maistą, kad vaikai gautų šiltus pietus.

„Niekas negalėjo prognozuoti, kad bus tokia situacija ir vaikų liks tik keli. Bet mažųjų dabar neišvarysi prasidėjus mokslo metams“, – sako R. Zigmantavičius.

Direktorius teigia, kad dabar įsipareigojo dvi savaites maistą vežioti ugdymo įstaigos sąskaita ir viliasi, kad savivaldybės atstovams pavyks sutarti su maistą tiekiančia įmone ir rasti optimalų sprendimą.

Kiek tai gimnazijai gali papildomai kainuoti, dar neskaičiuota.

„Ilgalaikėje perspektyvoje, jei situacija nesikeis, tada jau reikėtų galvoti apie vairuotojo atlyginimo kėlimą, nes jam nepriklauso vežioti maisto“, – svarsto direktorius, ką reikėtų daryti, jei vaikai ir toliau negautų karšto maisto.

Gimnazijos atstovai stebisi ir maistą tiekiančios įmonės „Bruneros“ tokiu vienašališku sprendimu netiekti maisto.

Gimnazija iš įmonės atstovų nesulaukė jokio perspėjimo apie tai, kad Pernaravoje ir Skaistgiriuose esantys darželinukai liks be maisto.

„Tiesą sakant, apie tai, kad vaikai negauna valgyti sužinojau antrą rugsėjo dieną, kai paskambino pyktelėję tėvai, nesuprantantys, kas darosi“, – pasakoja gimnazijos direktorius, nė neįtaręs, kad gali kilti problemų dėl vaikų maitinimo.

Dviem vaikams vežti maisto neapsimoka

Tuo metu maistą tiekiančios įmonės „Bruneros“ generalinė direktorė Rima Vinčaitė apie kilusią problemą išgirdo tik iš „Rinkos aikštės“.

Švietimo skyriaus vedėjas patikino, kad „Bruneros“ vadovybei išsiųstas įspėjimas dėl sutarties nutraukimo. /Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

Švietimo skyriaus vedėjas patikino, kad „Bruneros“ vadovybei išsiųstas įspėjimas dėl sutarties nutraukimo. /Giedrės Minelgaitės-Dautorės nuotr.

„Ne, dar nieko negavom ir aiškinsiuosi, kas yra. Čia problema tikriausiai dėl to, kad yra tik du vaikai.Na, kadangi rajonai pasilieka tokius skyrius, tai ir susidaro problemos. Nes iš tikrųjų, taigi grupę turi sudaryt mažiausiai penki vaikai“, – lakoniškai apie susidariusią situaciją kol kas kalba „Bruneros“ vadovė.

Anot jos, per didelė prabanga yra išlaikyti tokias ugdymo įstaigas, kur yra tik po kelis vaikus, ir joms tiekti maistą.

Grasina sutarties nutraukimu

Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius patikino, kad rajone yra tik Josvainių gimnazijos skyriai, kuriuose yra po septynis vaikus ir kurie nuo rugsėjo negauna karšto maisto.

„Ten mokinių nėra, yra po du priešmokyklinukus, kuriems priklauso nemokamas maitinimas ir likę darželinukai.

Esu informuotas maistą tiekiančios įmonės „Bruneros“ atstovų, kad intensyviai ieško žmogaus, turinčio vairuotojo teises ir galinčio iš Josvainių gimnazijos valgyklos vežti termosuose šiltą maistą vaikams į Skaistgirius ir Pernaravą.

Dabar esam sutarę su Josvainių gimnazijos direktoriumi, kad kol kas gera valia siunčia papildomai geltoną autobusiuką, kuris išvežios maistą minėtuose gimnazijos skyriuose esantiems vaikams“, – sako J. Lukoševičius.

Be kita ko, Švietimo skyriaus vedėjas patikino, kad „Bruneros“ vadovybei išsiųstas įspėjimas dėl sutarties nutraukimo.

„Mokinių skaičius mažėja. Pagiriuose, Gudžiūnuose ir Šlapaberžėje yra analogiška situacija, tik ten jiems pavyko rasti, kas vežtų maistą vaikams“, – sako Švietimo skyriaus vedėjas J. Lukoševičius.

Meras laukia argumentų

Pagal higienos normas ugdymo įstaigoje esantys mažamečiai turi gauti šilto maisto ir negali būti nevalgę. Kodėl susidarė tokia situacija, paprašėme paaiškinti ir Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio, kuris sako, kad apie nemaitinamus vaikus sužinojo tik šią savaitę.

„Situaciją sužinojau telefonu iš Josvainių gimnazijos socialinės darbuotojos. Buvau nustebęs, kad situacijos nežino ir nesprendžia įstaigos vadovas.

Mokyklos direktorius įpareigotas nedelsiant organizuoti maisto pristatymą į Skaistgirius ir Pernaravą, jo tiekimą vykdyti dvi savaites, kad vaikai gautų šiltą maistą, kuris jiems priklauso.

Taip pat Kėdainių rajono savivaldybė raštu iš karto kreipėsi į įstaigą organizuojančią maitinimą (VšĮ) „Bruneros“ ir paprašė pateikti argumentuotą paaiškinimą, kodėl nebuvo tiekiamas maistas pagal pasirašytą ir galiojančią sutartį.“

Atsakymo iš įmonės laukiama iki rugsėjo 14 d. 17 val.

Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius informavo, kad bendrojo ugdymo mokyklose maitinimo paslaugą teikia VšĮ „Bruneros“. Sutartis galioja iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. Už dalies paslaugų neteikimą numatyta 1 000 Eur bauda už kiekvieną dieną.

Atsakymo iš įmonės dėl paslaugos neteikimo Josvainių gimnazijos Pernaravos ir Skaistgirių skyrių priešmokyklinukams laukiama iki rugsėjo 14 d. 17 val.

Praėjusiais mokslo metais nemokamus pietus gavo 1 130 mokinių (22 proc.). Savivaldybė įmonei moka 0,48 Eur maisto gamybos išlaidų vienos porcijos pietums įkainį (šių metų biudžete numatyta 71 000 Eur).

 

Vaidilė DRĖLINGIENĖ

Rekomenduojami video