Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo turizmo sodyboms nereikės registruoti apsistojusių svečių

Parlamentaras Andrius Bagdonas ir kiti Seimo Ekonomikos komiteto nariai teiks parlamentui Turizmo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo atšaukti prievolę kaimo turizmo paslaugų teikėjams per 24 valandas informuoti apie apsistojusius asmenis.

„Ekonomikos komitete įvertinę, kad kaimo turizmo sodybos įprastai veikia nuošaliai, kur internetas vos veikia, o šiuo verslu dažnai užsiima senyvo amžiaus asmenys, nesinaudojantys nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais, kad kaime verslą taip pat plėtoja individualiai dirbantys žmonės, smulkieji verslininkai, neturintys pažangių rezervacinių sistemų, kaip viešbučių tinklai, kur apgyvendinamų asmenų duomenys perkeliami automatiškai, mes pasipriešinome užmačiai apkrauti kaimo turizmo biurokratine našta“, – teigia A. Bagdonas.

„Maža to, net jeigu kaimo turizmo sodybos turėtų visas pažangias priemones, jos vis tiek nebūtų pritaikomos praktiškai, nes žmonės į kaimo sodybą vyksta nebūtinai nakvynės kaip viešbutyje, o susipažįsta su amatais ir užsiima kitoms veiklomis“, – priduria liberalas.

Anksčiau Ekonomikos ir inovacijų ministerija savo projektu siūlė nuo liepos 1 dienos smulkiai ir operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Vis dėlto, šita pareiga liks tik klasikiniams viešbučiams.

Be to, kaimo turizmo paslaugų teikėjai nebeturės Nacionalinėje turizmo informavimo sistemoje registruoti Lietuvos gyventojų, kaip siūlė ministerija; jiems išlieka reikalavimas suvesti tik užsieniečius, ir tai padaryti jie turės ne vieną parą, o visą mėnesį.

Rekomenduojami video