Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo senoliai rodo pavyzdį: vakcinuotis vyksta autobusais ir dar kaimynus atsiveža

Neeilinis sujudimas atokiame Dzūkijos kaime – Marcinkonyse. Buvo atvežta pusantro šimto skiepų pensininkams ir visos vakcinos suskiepytos per valandą. Į vietos ambulatoriją Marcinkonių gyventojai traukė autobusais, kaimynai net per kelis kartus vežė sunkiai paeinanačius.

Marcinkonių gyventoja Danuta į savo automobilį vedėsi tris kaimynus. Jau anksčiau pasiskiepijusi moteris veš juos namo, o paskui dar kitus atveš: kurie sunkiai vaikšto ar neturi kaip atvažiuoti: „Nereikėjo įkalbinėti, nelabai. Tris ir dar tirs, šešis atvežiau. Reikia būtinai skiepytis. Neišeisime iš to balagano.“

TV3 vaizdo įrašo nuotr.

Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centras su Marcinkonių seniūnija sugalvojo, kad dvejojančius ar neturinčius kaip į Varėną atvažiuoti pasiskiepyti – suvakcinuoti vietoje:

„Aš nežinau. Bijojau.“

„Bijojau labai, kad nenumirčiau. Dar norisi pagyvent.“

Nuo pasiskiepyti suplūdusių Marcinkonių kaimo gyventojų vietos ambulatorijoje buvo net tiršta, o medikai vos spėjo suktis. Patys pensininkai sako buvo gavę daug ankščiau kvietimus skiepytis, bet dėl įvairių priežasčių į Varėną nenuvažiavo.

TV3 vaizdo įrašo nuotr.

Vieni sako laiko neturėjo, kiti neturi, kaip nukakti: „Kas daržus sodina, kas bulves sodina. Kaime yra tų darbų, visko yra.“ „Buvo man labai toli eiti nuo stoties iki poliklinikos Varėnoje, tai seniūnas paskambino ir pasakė, kad atvažiuos ir į seniūnija skiepyti.“

Tai ne pirmas kartas, kai Varėnos rajono savivaldybė taip skiepija pensininkus. „Dabar pastebėjome, kad žmonių po truputėlį lankomumas mažėja ir kreipėmės į seniūnijas pagalbos, kad surinktų žmones seniūnijose“, – sako Varėnos PSPC direktorius Danas Bortkevičius.

TV3 vaizdo įrašo nuotr.

Marcinkonių senjorai savo bendraamžiams parodė pavyzdį: vakcinuotis susirinko labai gausiai. Per valandą antradienį išdalinta pusantro šimto dozių. Kaime gyvena 500 žmonių. Seniūnas sako, kad ilgai įkalbinėti nereikėjo. „Nelabai. Žmonės, dauguma vienišų, sėdi, žiūri televizorių, tai šiek tiek prisiklausė apie įvairias vakcinas, bet kad skiepytis reikia tai dzūkai suprato“, – pasakoja seniūnas Vilius Petraška.

Marcinkonių gyventojai galėjo rinktis iš dviejų vakcinų – „Pfizer" ir „Vaxzevria".
Rekomenduojami video