Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo patriotas subūrė kraštiečius ir kuria naujas tradicijas

Kiekvienas kraštas, kiekvienas kaimas ar gyvenvietė turi išskirtinių žmonių. Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimas turi Antaną Zubricką, kurį vietos žmonės puikiai pažįsta, gerbia, palaiko. Šis beinaitiškis kartu su savo sūnėnais iš asmeninių lėšų kaime suorganizavo kraštiečių šventę bei nori, kad šis gražus renginys taptų tradiciniu.

Skambėjo kaimas

Šeštadienio vakarą Beinaičių kaimas skambėjo nuo muzikanto gyvai atliekamų melodijų. Dešimtys kaimo žmonių rinkosi į Antano išpuoselėtą ir puikiai sutvarkytą sodybą.

Pirmą šio krašto kraštiečių šventę organizavo Antanas bei jo sūnėnai – Donatas ir Martynas Birgeriai. Vyrai yra šio kaimo senbuviai, patriotai, tad jie šventę organizavo iš savo asmeninių lėšų.

Gera daryti gera

Pats Antanas įdomus ir geranoriškas, teisingas žmogus. Vyro protėviai yra kilę iš Beinaičių, jis čia gimęs ir augęs, tad nusprendė atiduoti duoklę savo kaimui bei jo gyventojams.

„Geri darbai grįžta bumerangu. Esu tuo įsitikinęs. Jei kitiems darysi gera, tau bus atsidėkota. Taip jau yra šiame gyvenime. Tokia gyvenimo tiesa, tokie gyvenimo dėsniai.

Aš myliu Beinačius, myliu jų žmones, tad nusprendėme kartu su sūnėnais surengti šventę kaimo gyventojams“, – kalbėjo šventės „kaltininkas“, jau šeštą dešimtmetį perkopęs Antanas.

Išpuoselėta sodyba

Antano sodybą žino visas kaimas. Vyras ją labai puoselėja ir tvarko. Sutvarkyti ir prižiūrėti pastatai, pirtelė, ūkinukai, troba – visa tai Antano rankų darbas.

O kur dar nepriekaištingai prižiūrėta veja, įvairūs augalai, skulptūros. Vyriškis nagingas statybininkas, tad daug statybos darbų nusidirba pats.

Beje, Antanas yra ne tik kaimo, bet ir visos Lietuvos patriotas. Vyriškio sodybos kieme plevėsuoja aukštai iškelta istorinė Vyčio vėliava.

Į gyvenimą žiūri kitaip

„Aš džiaugiuosi gyvenimu. Noriu, kad ir kiti džiaugtųsi. Būtent todėl ir organizavau šventę visiems kaimo gyventojams.

Žmonės reikia susiėjimų, pasibuvimų. Žmonėms reikia bendravimo. Žmogui reikia žmogaus. Visi kartu esame tarsi viena didelė šeima. Man tai yra labai svarbu.

Noriu, kad ši šventė taptų tradicine ir mes kiekvieną liepą švęstume mano sodyboje. Visi draugiškai, visi kaip viena šeima“, – kalbėjo beinaitiškis Antanas.

Susibūrimai reikalingi

Tai, kad kaimui tokios šventės ir susibūrimai reikalingi, patvirtino ir buvusi šio krašto bendruomenės pirmininkė Rita Lankelienė.

„Džiugu, kad ir mes kažkiek galime prisidėti prie šios šventės. Kas kuo gali, tas tuo prisideda.

Juk ir palapines reikėjo pastatyti, ir kitus darbus atlikti. Padėjo kaimo vyrai.

Labai džiaugiamės kaime turėdami tokį žmogų kaip Antanas. Jis yra tikras kaimo vaikas, kaimo patriotas. Jei ši šventė taps tradicine, bus labai smagu“, – kalbėjo R. Lankelienė.

Šventė pavykusi

Šeštadienio vakarą Beinaičiuose ilgai netilo dainos, žmonės šoko, dainavo, linksminosi.

Tą vakarą buvo perkirpta simbolinė juosta, žyminti, kad į sodybą kviečiami užeiti visi šio kaimo gyventojai: ir jauni, ir vyresni.

Šventę vainikavo vidurnaktį sukurtas didžiulis laužas ir naktišokiai.

Kaimo gyventojai dėkingi Antanui ir jo sūnėnams bei visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Rekomenduojami video