Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimas ragina miestą švęsti Lietuvos gimtadienį

Iki Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – likus keletui dienų, dvi Kėdainių rajono kaimiškose vietovėse esančios įmonės – UAB „Laumetris“ ir UAB „Dotnuva Baltic“ – nutarė Kėdainių miesto gyventojus išradingai pakviesti švęsti vieną svarbiausių mūsų šaliai dienų. Trys traktoriai, prisikabinę geltonos, žalios ir raudonos spalvos puspriekabes, pervažiavo per arčiausiai Kėdainių esančias gyvenvietes ir galiausiai sustojo Kėdainių širdyje – Didžiosios Rinkos aikštėje – skelbdami – artėja svarbi mūsų šaliai diena.

Pasiūlė

Bendrovės „Dotnuva Baltic“ vykdomasis direktorius Dangis Valaitis prieš keletą savaičių kreipėsi į „Laumetrio“ vadovus Kazį Čiurilą ir Joną Putną, ragindamas miestiečiams padovanoti unikalų reginį:

„Mes nuolat galvojame visuomenei parodyti kažką netradicinio ir išskirtinio. Mūsų bazėje jau stovėjo paruoštos keliauti pas klientus dvi „Laumetrio“ gamintos puspriekabės raudonos ir geltonos spalvų. Paprašėme dar vieną nudažyti žalia spalva, taip galėjome sudėti netradicinę Trispalvę.

Tokiu unikaliu sąstatu norėjome pakelti nuotaiką kėdainiečiams. Juk ir mūsų įmonėje dirbantys žmonės gyvena Kėdainiuose. Mums labai džiugu, kad savo sumanymams randame bendraminčių. Mes laikomės minčių, kad šventes būtina švęsti ir nebūtinai tai reikia daryti tik tradicinėmis priemonėmis“.

Nedvejojo

Bendrovės „Laumetris“ vienas vadovų Kazys Čiurila sakė, kad net nekilo dvejonių, ką daryti gavus kolegų „Baltic Dotnuva“ pasiūlymą. „Mes gal tik su pavydu pagalvojome, kad kolegos buvo greitesni su tokiu gražiu sumanymu. Įsitraukėme į šį projektą akimirksniu. Nudažėme priekabą žaliai ir labai džiaugiamės, kad turime tokią Trispalvę.

O labiausiai džiugina tai, kad būtent ta žalioji priekaba – simbolizuojanti Žemę – lieka Kėdainių rajone. Ją nupirko kėdainietis ūkininkas Paulius Dambrauskas, patyrusio ūkininko Sauliaus Dambrausko sūnus.

Ši akcija yra padėka Lietuvai už tai, kad gyvename, dirbame, galvojame ir švenčiame būdami laisvi. Mokėkime džiaugtis tuo, ką turime“J. Putna

Galbūt vieni supras, ką norėjome  parodyti, kiti galbūt pasijuoks. Tačiau mes norime duoti startą Vasario 16-osios šventei. Mums ji labai prasminga. Tad galime sakyti, kad kaimas ragina miestą švęsti“, – sakė K. Čiurila.

Kitas „Laumetrio“ vadovas Jonas Putna, džiaugdamasis įmonės veiklos trisdešimtmečiu, sakė: „Ši akcija yra padėka Lietuvai už tai, kad gyvename, dirbame, galvojame ir švenčiame būdami laisvi. Mokėkime džiaugtis tuo, ką turime“.

Pats to nesitikėdamas prasmingos šventinės akcijos dalimi netikėtai tapęs jaunasis ūkininkas Povilas Dambrauskas gyrė idėjos sumanytojus už raginimą visą visuomenę būti pilietiška ir aktyvia:

„Smagu, kad turime tokių iniciatyvių bendruomenės narių. Artėja tikrai labai graži Lietuvai data. Visi kartu pasidžiaukime laisve ir būkime vieningi ne tik per šventes, bet ir kasdien“.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, pakviestas pamatyti unikalią Trispalvę, dėkojo už puikią iniciatyvą ir, prisidėdamas prie idėjos sumanytojų, kviečia Kėdainių krašto bendruomenę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Rekomenduojami video