Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką daryti, pamačius kelyje partrenktą gyvūną?

Rudenį vairuotojai kelyje pastebi itin daug mirtinai patrenktų smulkių gyvūnų. Dar liūdnesnės ir nemalonesnės situacijos, kai patiems nepavyksta išvengti susidūrimo. Jei apgadinamas automobilis ar gyvūnas sužalojamas, tuomet lyg ir viskas suprantama – būtina kviesti pagalbą. O ką daryti, jei pats nesi eismo įvykio dalyvis, o tik pravažiuodamas matai mirtinai partrenktą gyvūną? Tokiais atvejais retas kuris vairuotojas žino, kaip elgtis kelyje pamačius tokį vaizdą. Ir retas kuris žino, kas yra atsakingas už kelyje mirtinai partrenktų gyvūnų utilizavimą. Ką reikėtų daryti kelyje pamačius partrenktą gyvūną, patarimais pasidalijo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė.

Praneškite apie eismo įvykį

Jei pastebėjote, kad laukinis gyvūnas buvo partrenktas, pirmiausia praneškite apie eismo įvykį skambindami bendruoju pagalbos telefonu 112. Tai ypač svarbu, jei gyvūnas vis dar gyvas ir jam reikia skubios pagalbos.

Jei gyvūnas nebegyvas, skambinkite į  Veterinarijos tarnybą

Jei pastebėjote gaišeną ant kelio, turėtumėte apie tai informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) telefonu +370 800 40 403. Ši tarnyba yra atsakinga už gyvūnų gerovę. Gavusi Jūsų pranešimą ji ir organizuos gaišenos utilizavimą.

Jei gyvūną nutrenkėte patys, teks informuoti Aplinkos apsaugos departamentą

Jei bet kokį laukinį gyvūną partrenkėte patys (nepriklausomai nuo gyvūno dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne), būtina iškviesti policijos pareigūnus ir informuoti apie tokį įvykį

Aplinkos apsaugos departamentą (AAD) Pranešimų priėmimo skyrių telefonu +370 5 273 2995. Šio departamento pareigūnai atvyks į įvykio vietą arba, išklausę jūsų informaciją, gali priimti sprendimą telefonu.

Pasirūpins medžiotojai

Jei gyvūnas buvo partrenktas medžioklės plotuose, AAD praneš medžiotojų būreliams. Atvykęs medžiotojas įvertins situaciją ir nuspręs, ar gyvūnui reikia veterinaro pagalbos. Paprastai sužeistu ar nugaišusiu gyvūnu pasirūpina medžiotojų būrelio atstovai.

Nesugalvokite partrenkto gyvūno pasiimti!

Kelyje nutrenkto gyvūno liekanas būtina utilizuoti, tačiau draudžiama jas pasiimti. Už šį pažeidimą gali grėsti bauda pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 290 str. 1 dalį. Todėl visada kreipkitės į atitinkamas institucijas.

Kaip padėti sužeistam laukiniam gyvūnui?

Jei radote sužeistą laukinį gyvūną, pirmiausia įsitikinkite, ar jam reikalinga pagalba. Rekomenduojame pasikonsultuoti su LSMU Laukinių gyvūnų globos centru telefonu +370 605 72837 arba el. paštu lggc@lsmu.lt. Centras teikia 24 valandų pagalbą. Jei esate tikri, kad pagalba būtina, skambinkite skubiosios pagalbos tarnyboms telefonu 112.

Elgiantis atsakingai ir informuojant atitinkamas institucijas, galima užtikrinti, kad gyvūnui bus suteikta reikiama pagalba, o situacija bus tinkamai sprendžiama. Svarbu gerbti laukinę gamtą ir daryti viską, kad padėtumėte, kai to reikia.

Rekomenduojami video