Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Starkevičius: "Prezidentas supranta žemės ūkio svarbą"

Geras dvi savaites šalies spaudoje, tinklaraštyje, socialiniuose tinkluose, galiausiai Seime stengiausi atkreipti visuomenės ir valdančiųjų dėmesį, kad Lietuvai koronaviruso pandemija be kitų grėsmių gali smogti ir maisto produktų trūkumu. Vyriausybė ir Seimo dauguma liko abejingi, nors ši problema – ne tik buitinio išgyvenimo, bet ir nacionalinio saugumo klausimas.

Ir štai penktadienį Prezidento komunikacijos grupė paskelbė svarbią žinią: Prezidentas Gitanas Nausėda vaizdo konferencijoje su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ir žemės ūkio sektoriaus atstovais aptarė Lietuvos gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir planuojamas priemones, skirtas karantino padariniams žemės ūkiui, maisto pramonei ir kaimo plėtrai sušvelninti.

 

 

Prezidentūros nuotr.

Šalies vadovas teiravosi mėsos, grūdų perdirbėjų asociacijų atstovų bei pieno ir paukštienos produkcijos gamintojų, kaip įmonės tęsia veiklą karantino sąlygomis, ar užtektinai pagaminama maisto produktų, kokių sunkumų kyla gamyboje, ar nekyla kitų rizikų, galinčių lemti gamybos ar maisto produkcijos tiekimo rinkai sutrikimus.

„Koronaviruso pandemija dar labiau išryškino žemės ūkio svarbą, nes aprūpinimas būtinais maisto produktais ekstremalios situacijos sąlygomis yra vienas svarbiausių valstybės uždavinių. Valstybės institucijų uždavinys šiandien – imtis priemonių, kurios padėtų žemės ūkio sektoriaus dalyviams produktyviai tęsti veiklą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad, nepaisant Žemės ūkio ministerijos patikinimų, iki šiol atliktos ne visos užduotys, susijusios su valstybės maisto rezervo formavimu. Prezidentas paragino ministeriją kuo greičiau atlikti reikalingas procedūras ir užtikrinti, kad valstybės maisto rezervas būtų aprūpintas būtinais maisto produktais, o prireikus jį panaudoti, nekiltų jokių kliūčių.

„Valstybės rezervo formavimas gali tapti priemone, skatinančia žemės ūkio sektorių ir padedančia jam įveikti ekonomines ir finansines problemas. Taip pat ir maisto pasaugojimo klausimai, kurie apima ir kontaktus su Europos Komisija, šiuo metu yra esminiai“, – sakė šalies vadovas.

Kazys Starkevičius, LR Seimo narys

Prezidento komunikacijos grupės nuotrauka

Rekomenduojami video