Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Navickas: "Vertinti mane kaip visą griaunantį „terminatorių“, ačiū, bet per daug garbės"

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako Žemės ūkio tarybos (ŽŪT) primintame raginime trauktis pasigendąs argumentų, dėl ko jis turėtų palikti postą.

„Norėtųsi turėti pagrindo tokiems raginimams, truputį daugiau turinio ir konstruktyvumo“, – žurnalistams pirmadienį sakė K. Navickas.

„Vertinti mane kaip visą griaunantį „terminatorių“ tikriausiai yra, ačiū, bet per daug garbės. Norėtųsi, kas konkrečiai kokiose vietose bus ar yra žlugdoma, nes teiginių dėl teiginių tikrai negaliu komentuoti. (...) Bet kuris kaltinimas, būtų smagu, kad būtų pailiustruotas skaičiais arba faktais“, – į žemdirbių nepasitenkinimą atsakė ministras.

Pasak jo, ŽŪT vienijamų ūkininkų argumentai, esą 2023–2027 m. Lietuvos kaimo plėtros strateginis planas nebuvo derinamas su jais, yra klaidingi.

„Planas buvo derinamas, pristatomas visiems be išimties, nesvarbu, kokiai asociacijai ūkininkai priklauso. Žinoma, kad ne į visus siūlymus buvo atsižvelgta (...). Bet sprendimų, apie kuriuos nežinotų ŽŪT, nėra. Nėra nė vieno nutylėto sprendimo“, – kalbėjo K. Navickas.

„Turiu dar kartą nustebti, nes, kai mes kalbėjomės dėl privalomųjų reikalavimų, ekoschemų, kur buvo turinys, iš pačios ŽŪT susilaukėme labai daug paramos ir buvo didelis ir techninis, ir ekspertinis indėlis ir (...) tikriausiai netruko trijų susitikimų, kai mes viską susiderinome“, – paaiškino ministras.

Anot K. Navicko, ŽŪT nariai juo nėra patenkinti dėl to, kad jis esą nėra visus jų interesus tenkinantis ministras.

„Nesavas, ne iš jų lauko. Nesavas, neklauso taip, kaip norėtų“, – pagrindinę nepasitenkinimo priežastį įvardija K. Navickas. Jo teigimu, sprendimas gali būti rastas tik susėdus prie bendro derybų stalo.

ELTA primena, kad pirmadienį ŽŪT nariai surengtoje spaudos konferencijoje dar kartą pareiškė nepasitikėjimą K. Navicku. Ministras kaltinamas su jais nederinęs gruodžio 31 d. Europos Komisijai (EK) pateikto Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano, taip pat – kaimo naikinimu. ŽŪT nariai strategiją ketina apskųsti.

Didžiausią dėmesį nuo 2023 m. ministerija žada skirti jauniesiems ūkininkams, smulkiems bei vidutiniams ūkiams, taip pat ūkininkaujantiems ekologiškai. EK strateginį planą patvirtins kitų metų antroje pusėje. Iki tol, atsižvelgus į Komisijos pastabas, planas turėtų būti derinamas su socialiniais partneriais ir tobulinamas.

Rekomenduojami video