Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Navickas siūlys steigti melioracijos fondą

Žemės ūkio ministras sako siūlysiantis steigti melioracijos fondą. Pasak jo, lėšų jam galima būtų rasti peržiūrėjus kai kurias mokestines priemones ar lengvatas.

„Puikiai žinome iš bendros patirties, kas atsitinka ir kaip būna su melioracija – infrastruktūra dėvisi, o esminiams kokybiniams dalykams pakeisti pinigų nėra ir nepanašu, kad jų ir atsiras daugiau, nes jei darome milžinišką investiciją į melioraciją, vadinasi, turime labai stipriai nuo kažko nuimti“, – Seimo kaimo reikalų komiteto posėdyje trečiadienį sakė Kęstutis Navickas.

„Kada kalbėsime apie mokesčių sistemos, lengvatų sistemos peržiūrą, tikėčiausi ir siūlysiu, kad turėtume melioracijos fondą, kuris nuo kažkokių priemonių ar nuo kažkokios lengvatos, jei lengvata keisis, tai kad jis keliautų į melioracijos fondą ir nereikėtų kasmet iš biudžeto kaulyti kelių dešimčių milijonų palaikymui“, – pridūrė jis.

K. Navicko teigimu, tai ypač svarbu magistralinei infrastruktūrai, kuri yra ypač susidėvėjusi.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, bendras sausinamas žemės plotas Lietuvoje siekia apie 3 mln. hektarų. Visų įrengimų melioruotose žemėse, kurioms jau beveik 50 metų, vertė yra daugiau kaip 2 mlrd. eurų, tačiau jo nusidėvėjimas kai kur siekia 70 proc. ir daugiau.

Šiuo metu melioruotoje žemėje užauginama apie 90 proc. žemės ūkio produkcijos.

Rekomenduojami video