Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Navickas: po patikrinimo Labanoro girioje rasta nedidelių pažeidimų

Penktadienį baigiasi terminas, iki kurio Labanoro miškuose buvo sustabdyti kirtimai. Aplinkos ministerija jo pratęsti neketina, tačiau miškų apsaugai žada skirti daugiau dėmesio – griežtinti kirtimų vertinguose Lietuvos miškuose tvarką, dvigubinti plotus, kuriuose negalima ūkinė veikla, riboti plynus kirtimus.

Labanore kirtimai sustabdyti prieš mėnesį, kilus visuomenės pasipiktinimui. Pertrauka padaryta, siekiant peržiūrėti miško kirtimų planus ir įvertinti, ar ūkinė veikla čia nebuvo vykdoma neteisėtai. Atlikti patikrinimai, kaip laikomasi miško kirtimo taisyklių.

Penktadienį laukiama pirmųjų specialistų išvadų. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas interviu LRT RADIJUI sakė, kad užfiksuota tam tikrų pažeidimų.

„Iš daugiau nei pusės kirtaviečių turime atsakymus ir išvadas esame pasidarę. Yra keletas pastebėjimų – vienas, aišku, yra, kurį rado ir Valstybinių miškų urėdija, ir Valstybinė miškų tarnyba, kad keliose kirtavietėse buvo pažymėti per jauni medynai ir buvo rasta keletas savavalių kirtimų. Kiekiai yra nelabai dideli, kalbama apie 6 pušis. Šiandien turėtų viešai paskelbti išvadas ir veiksmus. Manau, kad tikrai yra gerų rekomendacijų ir mes jas ketiname įgyvendinti“, – sakė K. Navickas.

 

V. Andrulevičiūtės/LRT nuotr.

Rekomenduojami video