Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Navickas: daržovių augintojams – ypatingas dėmesys, todėl tikimasi rezultatų

Kėdainių rajone Šingailių kaime esančiame moderniame šiltnamių komplekse Daržovių augintojų asociacijos surengtose lauko dienose ūkininkai aptarė šių metų daržovių auginimo ypatumus ir šio verslo perspektyvas.

Su ūkininkais susitikęs ir diskutavęs ministras Kęstutis Navickas sako, kad vis dar per mažai patys apsirūpiname daržovėmis. „Daržovių augintojams numatėme išskirtinę finansinę paramą. Strateginiame plane Europos Komisijos prašome, kad daržovių ūkiams nebūtų privalomo reikalavimo šaltuoju metų laiku padengti laukus biomase. Asociacijoms, tarp jų ir daržovių augintojams, suteiktos galimybės rinktis reikalingus mokymus ūkininkams. Manau, kad sutelkus bendras pastangas šalies gyventojai prekybos lentynose vis dažniau ras lietuviškų daržovių,” – teigia K. Navickas.

UAB „Agrošiltnamių“ vadovas Paulius Andriejavas sako, kad prieš kelerius metu teko apsispręsti - atsisveikinti su šia veikla ar ūkį modernizuoti. Panaudojus paramą, 6 mln. eurų investicija pasiteisino: palyginti su senaisiais šiltnamiais agurkų užauginama daugiau kaip dvigubai – 50 kg/kv.m, energetinių išteklių poreikis sumažėjo 3 kartus, mažiau reikia ir darbuotojų. Tačiau pabrangus energetikai, trąšoms, augalų apsaugos priemonėms, kartais veiklos planai dėliojami iš naujo.

Lauko dienų dalyviai lankėsi ir Kėdainių r. ūkininkų Ernesto Saldžio ir Sauliaus Dambrausko daržovių laukuose. Po atviru dangumi auginamos daržovės labiau priklauso nuo gamtos sąlygų: šiemet buvo vėlyvas pavasaris, kai kur iškrito rekordiniai kritulių kiekiai ar net praūžė augalus niokojusi kruša, todėl skirtinguose rajonuose tikimasi įvairaus daržovių derliaus.

Daržovių augintojai pripažįsta, kad ūkiai turi daugiau kooperuotis: pasiūlius didesnius produkcijos kiekius, būtų galima išsiderėti palankesnes pardavimų kainas ir lengviau konkuruoti su įvežtine produkcija.

Rekomenduojami video