Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Girnius nemano, kad turėtume atitolti nuo Amerikos

Jungtinių Valstijų (JAV) santykiai su Rusija išrinkus prezidentu respublikoną Donaldą Trampą (Donald Trump) neturėtų pasikeisti, o mūsų saugumui ši šalis toliau liks ypač svarbi, teigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) politologas Kęstutis Girnius.

"Nemanau, kad (Lietuva. - ELTA) per daug pasikliauja (Amerika. - ELTA). Reikia nepamiršti, kad Dalia Grybauskaitė kaip tik flirtavo su Vokietija ir bandė atsiriboti nuo Amerikos, nes esą Valdas Adamkus per daug pabrėžė. Bet jei mums rūpi gynyba, tai saugumą garantuoja tik Amerika", - sakė K. Girnius, kuris trečiadienio rytą kartu su kitais ekspertais, politikais, diplomatais JAV rinkimų rezultatų laukė JAV ambasadorės rezidencijoje.

Politologas nemano, kad D. Trampo pergalė mums reikštų ypatingų pokyčių.

"Aš manau, kad D.Trampas pagrindinį dėmesį skirs vidaus politikai, ten jis turi ambicingų planų, kur gali sukelti daug kontroversijos. O vis dėlto dėl santykių su Rusija tai respublikonų ir demokratų partijos yra vieningos, jie yra nusiteikę prieš Rusiją, ir aš manau, kad ta nuostata nepasikeis", - sakė K. Girnius.

Vienintelis skirtumas, pasak politologo, yra tai, kad greičiausiai demokratė Hilari Klinton (Hillary Clinton) būtų pagelbėjusi Ukrainai ginklais, o D. Trampas veikiausiai to nedarys.

"H. Klinton buvo gerokai kovingesnė, ji galbūt būtų leidusi apginkluoti Ukrainos kariuomenę naujais ginklais, aš manau, kad šito D. Trampas neleis", - sakė K. Girnius.

Politologas neatmeta, kad šie rinkimai ir susiskaldymas pačioje Respublikonų partijoje sustiprins populistinį Arbatėlės judėjimą ir radikalus.

"Manau, kad radikalai, Arbatėlės partijos ir kiti šalininkai, kurie D. Trampą palaikė, pasakys: jūs mus išdavėte, nepalaikėte mūsų kandidato, jei būtumėte palaikę, tai mes net būtume tvirčiau laimėję, ir jūs nutilkite, nes jūs neturite teisės dabar kalbėti", - sakė K. Girnius.

Kontroversiško kandidato pirmavimą rinkimuose politologas sieja tiek su nusivylimu finansine padėtimi, tiek su imigracijos procesais.

"Viena vertus, ūkio augimas yra sustojęs, yra žmonių, kuriems gyvenimas arba blogėja, arba negerėja, arba jie įsitikinę, kad jų vaikų gyvenimas negerės, tas juos piktina. O antras dalykas, Europos ir Amerikos "rudėjimas", kai ateina imigrantai iš įvairių šalių, ne tik iš Europos. Aš manau, pakankamai žmonių, kurie prisimena, kokia buvo Prancūzija ar Vokietija, Amerika prieš 50 metų, ir jiems šitie pokyčiai nepatinka, ir išrenka tą žmogų, kuris kažkaip, nors ir nerealistiškai, žada atsižvelgti į jų norus ir sustabdyti tą procesą", - sakė K. Girnius.

Rekomenduojami video