Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jungiamos  paslaugos

Reaguojant į demografinius pokyčius Lietuvoje, sujungiamos socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugos. Jų teikimo tvarką ir sąlygas įtvirtinantį įsakymą trečiadienį pasirašė sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrai, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija.

Senėjant visuomenei ir įvairioms ligoms užklumpant vis jaunesnius šalies gyventojus, jiems bus užtikrintos ilgalaikės priežiūros paslaugos, padėsiančios ilgiau išlikti savarankiškiems bei aktyviems visuomenės dalyviams.

Iki šiol sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos sistemos veikė autonomiškai, paslaugos buvo teikiamos atskirai, nors gyventojams dažnai prireikia pagalbos tiek dėl sveikatos, tiek dėl pažeidžiamos socialinės padėties

Ilgalaikės priežiūros paslaugos bus teikiamos ambulatoriškai (namuose arba ilgalaikės priežiūros dienos centruose) arba stacionare, kur bus plėtojamos ne tik sveikatos, bet ir socialinės globos ir priežiūros paslaugos. Plečiant paslaugų apimtis ir didėjant finansavimui, sveikatos priežiūros įstaigoms bus sudarytos galimybės pritraukti daugiau sveikatos priežiūros specialistų.

Ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimą organizuos savivaldybės. Šių paslaugų plėtrai numatoma skirti daugiau nei 100 mln. eurų.

Parengta pagal Eltą

Rekomenduojami video