Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Josvainiuose sumedžioti du užsikrėtę šernai

Sakoma, kad per šalčius afrikinis kiaulių maras plinta lėčiau. Kėdainių rajone paskutinius keletą mėnesių buvo fiksuojamas žymus maro atvejų sumažėjimas. Tačiau Naujieji metai prasidėjo naujais maro atvejais. Šį kartą maras užfiksuotas Josvainių seniūnijoje.

Du užsikrėtę

Josvainių seniūnijoje šių metų pirmąją savaitę užfiksuotas afrikinio kiaulių maro atvejis. Apie jį informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba. Maras užfiksuotas dviem sumedžiotiems šernams Josvainių seniūnijoje esančiuose miškuose. Šernų gaišenos utilizuotos, kaip numato patvirtinti reikalavimai.

Pastebimas mažėjimas

Kėdainių rajone jau kurį laiką pastebimas afrikinio kiaulių maro atvejų mažėjimas. Pasak medžiotojų, taip yra dėl to, kad miškuose labai sumažėjo šernų. Praėjusių metų pabaigoje buvo mėnesių, kai po ilgo laikotarpio iš viso nebuvo fiksuojama naujų kiaulių maro židinių.

Ankstesniais mėnesiais jų būdavo fiksuojama net po keliolika atvejų per savaitę. Žmonės net ėmė kalbėti, kad galbūt maras traukiasi. Tačiau medžiotojai ir specialistai šias kalbas paneigė. Žmonėms buvo paaiškinta, kad užkrato perdavimas labai priklauso nuo jų populiacijos tankio. Todėl suderintas atsakingų institucijų veiksmų planas yra vienas pagrindinių sėkmingos ligos kontrolės veiksnių.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video