Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jei vonioje remontas, šok į Šyšą ar į „prūdą“. Kada Šilutėje bus pirtis?

Jeigu tu ne benamis – gali vaikščioti ir nesiprausęs, - maždaug tokią išvadą padarė šilutiškis Marius. Vyras sako kreipęsis į Savivaldybę, tikėdamasis išsiaiškinti, kur už prieinamą kainą galėtų gauti tokią paslaugą. Ir išgirdo vienos tarnautojos paraginimą... eiti „į Šyšą arba į kokį prūdą“.

Tačiau pasirodo, kad šviesa tunelio gale jau matyti ir šioje srityje.

Kur Šilutėje išsimaudyti?

Marius atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kuomet pradėjus daryti remontą namuose tam skirti pinigai jam baigėsi anksčiau, nei jis įsirengė dušą. Sako dar spėjęs nusipirkti dušo kabiną, bet kitus darbus laikinai teko nutraukti.

Visgi vyras tikėjosi, kad tai tik laikinas nepatogumas, o kol jis baigs darbus, kurį laiką gal ras kur praustis. Tačiau realybė pasirodė esanti kitokia.

Pradėjęs ieškoti išeities pirmiausia jis nuėjo į rajono savivaldybę. Bet ten sako išgirdęs vienos tarnautojos „patarimą” eiti į Šyšą arba „į kokį prūdą”…

Negalėdamas patikėti savo ausimis tą patį klausimą jis uždavė ir Socialinių paslaugų centre. O čia išgirdo, kad jo problema yra ta, kad jis – ne benamis. „Jei neturėčiau namų, pasirodo, galėčiau kurį laiką gyventi tame Socialinių paslaugų centre. Čia mat yra gražiai įrengti kambariai, o juose – dar ir dušai. Bet kadangi namus turiu, reiškia galiu būti nesiprausęs“, – net pečiais trauko nustebęs vyras.

Dar jis gavo patarimą eiti į kokį viešbutį. Bet tokia paslauga vyrui per brangi, sako, kad gal 50 eurų tektų už ją pakloti. Be to, dabar dar ir karantinas dėl koronos paskelbtas, tad ne bet kur jį ir įleistų.

„Atsidūriau beviltiškoje padėtyje. Kokiame „bliūde“ aš juk nenusimaudysiu, galiu nebent kojas nusiplauti. Nesuprantu, kodėl gretimuose rajonuose yra net po kelias viešąsias pirtis, kur žmogus už kelis eurus gali nusiprausti, o mes Šilutėje jau daug metų tokios galimybės neturime“, – klausia Marius.

Politikai problemą svarstytų

Rajono tarybos Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė pripažįsta, kad šilutiškio iškelto klausimo dėl viešosios pirties poreikio Šilutėje negirdėjo jau gal dešimtmetį. Tačiau sutiko, kad dabar – karantino laikotarpiu gal ir yra nelengva įsiprašyti pas ką nors į svečius išsimaudyti.
Pasak D. Žebelienės, nors Šilutės mieste yra daug kavinių ir prekybos centrų, kuriuose įrengti ir tualetai, Savivaldybė vis dar remia ir viešojo miesto tualeto veiklą, kuris yra įsteigtas Šilutės miesto centre.

Ji patikino, jog teiks savo vadovaujamam komitetui svarstyti klausimą, kaip galėtų būti išspręstas ir viešosios pirties poreikis. Jeigu komiteto nariai pritars, Savivaldybės administracijai bus pateiktas prašymas ištirti situaciją ir pateikti galimus šios problemos sprendimus.

Savivaldybė galėtų pirkti paslaugą

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas sakė, kad yra girdėjęs, jog Klaipėdoje ir kituose rajonuose dar yra viešųjų pirčių, kurių darbą organizuoja Savivaldybė. Jis sutiko, kad ir Šilutėje dar gali būti tokios paslaugos poreikis, nes mieste yra senų namų ir butų be patogumų. V. Kamarausko nuomone, tikrai vertėtų svarstyti galimybę steigti savivaldybės įmonę viešajai pirčiai išlaikyti ar tiesiog pirkti tokią paslaugą iš privačių verslininkų.

Todėl V. Kamarauskas neatmeta galimybės, kad komitete irgi teiks svarstyti tokį klausimą.

Administracija ruošia pagalbos namus

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, paklaustas apie viešosios pirties steigimo galimybę sakė, kad jau šiemet Šilutėje galimai bus sukurta tokia vieta, kurią galima bus vadinti ir viešąja pirtimi. Tulpių gatvėje Savivaldybės administracija ketina rekonstruoti vieną pastatą ir jame įsteigti pagalbos namus socialiai remtiniems žmonėms. Čia jie galės gauti nakvynę, pasinaudoti prausyklomis, būtų ir pamaitinti.

Numatoma, kad šių namų pirties paslaugomis galės pasinaudoti ir tie žmonės, kurie neturi patogumų savo namuose ar laikinai dėl kokių nors priežasčių negali pasinaudoti savo vonios kambariu.
Apie savivaldybės įmonę, teikiančią tik viešosios pirties paslaugą, be Savivaldybės politikų įpareigojimo V. Pozingis kalbėti nenorėjo.

Rekomenduojami video