Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jei nėra šviesos – pats kaltas?

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį daugelyje Biržų miesto rajonų buvo dingusi elektra. Dėl įtampos svyravimų buvo sutrikęs vandens tiekimo bei nuotekų šalinimo sistemų darbas.

Anksti į darbą einantys biržiečiai rengėsi ir pusryčiavo žvakių šviesoje, vyrai svarstė, kaip nusiprausti ir nusiskusti. Elektros nebuvimas į neviltį varė ponias – kaip prietemoje pasidaryti rytmetinį makiažą, nes be jo eiti į darbą neįmanoma. Prieš septintą valandą ryto elektros tiekimas buvo atstatytas visur.

Visa tai suprantama ir paaiškinama, gedimų pasitaiko visur. Tačiau labiausiai žmones nustebino ir papiktino elektros skirstymo operatoriaus, įmonės ESO, į mobiliuosius telefonus atsiųstos SMS žinutės. Jų turinys pasirodė, švelniai tariant, keistas, žinant, jog elektros tiekimas buvo sutrikęs kone visam miestui. Žinutės liudijo, kad kaltas yra… kiekvienas vartotojas. „Namo vidaus tinkle nustatytas elektros tiekimo sutrikimas. Kreipkitės į atsakingą už patalpų priežiūrą“, – tokius nurodymus skaitė biržiečiai. Kitaip tariant, visame mieste nėra elektros, tačiau dėl to kaltas, kas tik norite - jūsų vyras ar žmona, namo komendantas ar UAB „Biržų butų ūkis“ elektrikas – bet ne ESO.

Vieni piktinosi ir tokią žinią vertino kaip pasityčiojimą, kiti susirūpinę žvalgėsi, kokie gedimai dar slypi jų būstuose.

Apie susiklosčiusią situaciją „Šiaurės rytai“ teiravosi ESO Ryšių su visuomene projektų vadovo Tomo Kavaliausko.

Penkadienio popietę atskriejo toks atsakymas: „Dėl programinės įrangos trikdžių ESO klientus Biržuose pasiekė kitaip suformuluota žinutė, nei buvo planuota. Dėkojame klientams už jų budrumą ir atidumą. Atsiprašome dėl klaidos ir ateityje labai stengsimės, kad visus klientus pasiektų aktuali ir tiksli informacija“.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video