Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jei iš kaimyno kamino nerūksta dūmai, gal jis jau sušalo – praneškite socialiniams darbuotojams

Sinoptikai perspėja, kad ateinančios pora naktų bus šalčiausios šią žiemą. Kai kur paspaus ir iki 20 laipsnių šalčio. Specialistai primena, kad vien pernai sušalo per 100 žmonių, penktadalis namie. Todėl gyventojai raginami per didelius šalčius ypač atkreipti dėmesį į vienišus atokiau gyvenančius senolius.

Vilniaus nakvynės namuose jau metus gyvenanti Violeta sako, kad net ir kelių laipsnių šaltis jai yra iššūkis. Todėl džiaugiasi, kad žiemą nakvynės namuose leidžiama būti ir dienos metu. Laukia tik kelionė iki Maltiečių ordino pasiimti maisto davinio. Ji sako, naktį gatvėje sušaltų.

Nakvynės namuose paspaudus speigui kartais telpa ir iki 100 gyvenamosios vietos neturinčių žmonių. Tačiau sinoptikų artimiausiomis dienomis žadamas kone 20 laipsnių šaltis, gąsdina ne visus, net ir, pavyzdžiui, dėl to netekusių kojų.

„Aš girtas buvau ir sušalau truputį, kaip jau be kojų, pirma grupė, man nešalta, aš 30 galiu pakentėt, nežinau, kokie bus 15 gal. Jei vėjo nebus, tai nešalta“, – kalbėjo benamis Jonas.

Sinoptikai perspėja: ateinančios pora naktų kol kas bus šalčiausios šią žiemą. Ketvirtadienio naktį rytiniuose rajonuose kai kur paspaus ir iki 20 laipsnių. Laipsniu kitu mažiau bus penktadienio naktį, tačiau jau kone visoje Lietuvoje.

Prognozuojama, kad šaltis labiau paspaus kaimo vietovėse. Todėl socialiniai darbuotojai primena, kad sušąla ne tik benamiai. Ypač vargingiau gyvenantys vieniši senoliai, taupydami kiekvieną malką, dažnai ir tampa šalčio aukomis.

Todėl per didelius šalčius gyventojai raginami būti atidesniais vienišiems, pagyvenusiems, ligotiems žmonėms, ypač gyvenantiems atokiai.

„Jeigu matome, kad iš kaimyno kamino nerūksta dūmai jau dieną arba antrą, arba šiaip neišeina kaimynai, turime įtarimų kad kaimynas nesikūrena, labai prašome pranešti bendruomenėje dirbantiems socialiniams darbuotojams arba seniūnijos darbuotojams apie tokius atvejus, ir tikrai bus tuoj pat sureaguota. Deja, kaimiškose seniūnijose arba savivaldybėse, kur yra daugiau kaimų, šių gyventojų problemas spręsti yra ne taip lengva, tų gyventojų nėra netgi kur padėti, nes savivaldybės neturi nakvynės namų, laikinai apgyvendinti žmonės net nėra kur“, – kalbėjo Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė Jūratė Tamašauskienė.

Skaičiuojama, kad vien pernai per 10 mėnesių sušalo 109 žmonės, penktadalis – namuose. O užpernai sušalo maždaug tiek, kiek žuvo keliuose – 193.

Rekomenduojami video