Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jaunieji artojai praktinį egzaminą konkurse išlaikė puikiai

Plungės technologijų ir verslo mokykla (Plungės TVM) spalio 12 dieną organizavo respublikinį profesinio meistriškumo konkursą „Jaunasis artojas 2022“, kuriame varžėsi ne tik profesinių mokyklų mokiniai, bet ir jau patirtį savo, ar savo tėvų ūkiuose turintys jaunieji ūkininkai. Reikli komisija griežtai vertino dalyvius, tačiau paaiškėjo, kad šiuolaikiniai jaunieji ūkininkai ir dar tik besimokantis jaunimas arti jau moka puikiai.

Jaudinosi ir artojai, ir jų mokytojai

„Sulaukėme nemažo susidomėjimo. Į konkursą užsiregistravo 7 profesinio mokymo įstaigų mokiniai: Joniškio žemės ūkio mokyklos, Aukštaitijos profesinio rengimo centro Anykščių filialo ir Alantos skyriaus, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus, na ir žinoma mūsų – Plungės technologijų ir verslo mokyklos. Labai džiaugiamės mūsų mokyklos bendradarbiavimu su rajono ūkininkais, todėl juos taip pat pakvietėme dalyvauti konkurse ir pademonstruoti savo ūkiuose įtvirtintas arimo kompetencijas. Sulaukėme net 6 ūkininkų registracijos iš Plungės r. (Nausodžio, Marcių, Stalgėnų, Alsėdžių kaimų) ir Rietavo sav. (Tverų ir Labardžių kaimų). Pasitikrinti kompetencijas tikrai visada naudinga, o jei dar organizuojamas konkursas, tai atsiranda ir jaudulys, ir atsakomybė. Žinoma, kad mums, kaip mokymo institucijų pedagogams, taip pat yra savotiškas jaudulys, kaip mūsų mokyti mokiniai pasirodys, kaip jiems seksis, ką ateityje mums reikėtų daugiau akcentuoti. Tai savotiškas žinių bagažo ir praktinių gebėjimų egzaminas ir mokiniams, ir jų mokytojams“, – sako renginio organizatorius, Plungės technologijų ir verslo mokyklos Žemės ūkio technikos eksploatacijos, priežiūros ir remonto sektorinio centro vadovas Arūnas Bitaris.

Pasitikrino gebėjimus

Nors visi matome sparčius pokyčius darbo rinkoje, kuriai įtaką daro technologijos, tačiau turime pastebėti, kad būtent profesinio mokymo svarba valstybei auga. Darbo rinkoje visada bus paklausus darbuotojas, kuris yra ne tik kvalifikuotas, bet ir kompetentingas, kitaip sakant, specialistas, kuris turi praktinių gebėjimų ir gali juos panaudoti. Šiandien tai yra svarbiausia. Šiandien Lietuvoje įsikuriant investuotojams, augant pramonei, didėjant žemės ūkio sektoriaus reikalavimams, didelis vaidmuo tenka profesinio mokymo institucijoms ir jose dirbantiems pedagogams, jų bendradarbiavimui su ūkininkais, kitais darbdaviais.

Kad būtų užtikrintas kokybiškas mokymas, svarbiausia yra žmogiškieji ištekliai – pedagogai, kurie ir patys ne tik nuolat tobulina savo žinias ir kompetencijas, bet jas suprantamai perteikia mokiniams.

 Daug metų kalbama apie kvalifikuotų darbuotojų trūkumą. Deja, ir šiandien šis klausimas aktualus. Todėl sveikintina Plungės technologijų ir verslo mokyklos Žemės ūkio technikos eksploatacijos, priežiūros ir remonto sektorinio centro iniciatyva pasitikrinti arimo kompetencijas. Šiandien Plungės TVM turi praktiniam mokymui reikalingą techniką ir įrangą, todėl gali užtikrinti galimybes Plungės, Rietavo, Telšių, Šilalės, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajonų mokiniams, ūkininkams ir žemės ūkio bendrovių darbuotojams mokytis ir tobulinti kompetencijas ne tik pagal pirminio, bet ir tęstinio mokymo programas, ar įgyti profesinei veiklai trūkstamų žinių ir gebėjimų. Mokykloje organizuojami mokymai pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą, rengiami TR1, TR2, SZ kategorijų traktorininkai, C, CE kategorijų vairuotojai.

Be abejo, tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas mokymas, svarbiausia yra žmogiškieji ištekliai – pedagogai, kurie ir patys ne tik nuolat tobulina savo žinias ir kompetencijas, bet jas suprantamai perteikia mokiniams. Todėl Plungės TVM mokyklos pedagogai Rimas Namgaudis, Antanas Gedgaudas, Rimas Stonkus, Arūnas Bitaris buvo apdovanoti Žemės ūkio rūmų padėkomis.

Prizų lietus

Konkurse turėjo darbo ir komisija (Plungės r. Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Januška, įmonių atstovai), kol suskaičiavo visų dalyvių rezultatus. Ji vertino paruošiamosios vagos sumestinę, paruošiamosios vagos tiesumą, riekių tiesumą sumestinėje, plūgo įleidimą ir iškėlimą, tuščiavagę (vagos gylį ir plotį), tuščiavagės tiesumą, išmestinę ir bendrą arimo vaizdą.

Pirmąją vietą tarp mokinių iškovojo Aurimas Umbrasas iš Aukštaitijos PRC Alantos skyriaus, antrąją – Gražvydas Bartkus iš Plungės TVM, trečiąją – Kajus Ovsianikovas, Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus Žemės ūkio darbuotojo specialybės mokinys.

Ūkininkų tarpe pirmąją vietą iškovojo Deivydas Valančius iš Plungės r., Marcių k.; antrąją – Orestas Adomavičius iš Rietavo sav., Tverų; trečiąją – Ramūnas Šaulys iš Rietavo sav., Labardžių k.

Visiems konkurso I–III vietų nugalėtojams Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) įsteigė specialius prizus ir apdovanojo ŽŪR pirmininko dr. Arūno Svitojaus padėkos raštais, kuriuos įteikė ŽŪR Kaimo plėtros ir informavimo skyriaus vyr. specialistė Irmina Kudarauskienė. Plungės TVM pedagogams ir mokyklos direktoriui Audriui Misiūnui, renginio rėmėjas – „Valstiečių laikraštis“ dovanojo metinę laikraščio prenumeratą, kurią įteikė „Valstiečių laikraščio“ komercijos direktorė Rima Jurgaitienė.

Puikus renginys, kuris pademonstravo ne tik mokinių, bet ir ūkininkų, pedagogų, verslo ir įmonių, vietos savivaldos atstovų bendradarbiavimą. Tai puikiausia profesinės praktinės veiklos priemonė, kurios pavyzdžiu turėtų pasekti ir kitos mokyklos.

Rekomenduojami video