Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jauna bedarbių pora uždusino naujagimį

Kauno apygardos teismas nagrinėja šiurpios vaikžudystės bylą, kurioje jauna sutuoktinių pora iš Alytaus kaltinama uždusinusi naujagimį, o vėliau atsikračiusi palaikais. Tiesa, pora augina dar vieną vaiką, o kūdikio esą nebegalėjo išlaikyti finansiškai ir dėl to nusprendė su vaikeliu susidoroti.

Šių metų sausio pabaigoje sunerimusi socialinė darbuotoja kreipėsi į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (AVPK). Ji pranešė, kad viena Alytaus gyventoja galimai pagimdė, tačiau naujagimio namuose nėra. Pirminiais duomenimis, pati alytiškė neigė gimdžiusi. Įtarimai dėl vaikelio nužudymo buvo pareikšti dviem asmenims – motinai ir tėvui. Alytaus AVPK pareigūnai pradėjo nusikaltimo tyrimą šių metų sausio 25 dieną.

  Alytiškių pora kaltinama įvykdžiusi sunkų arba labai sunkų nusikaltimą, todėl ši byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui. Kauno apygardos prokuroras Vytautas Gataveckas portalui tv3.lt papasakojo daugiau detalių apie šią alytiškių šeimą. Pasirodo, šiurpia vaikžudyste kaltinama jaunų sutuoktinių pora: tėvui – 26-eri, o motinai – 21-eri metai. Nė vienas iš tėvų nedirbo – jų finansinė padėtis buvo prasta. Nuomojosi kambarį viename Alytaus bendrabučių, kur ir įvyko nusikaltimas, teigė V. Gataveckas. Pasak prokuratūros atstovo Aurimo Didžioko, nusikaltimo motyvu galėjo būti skurdas, nepriteklius. Kaltinamieji jau augino vieną vaiką, tačiau išlaikyti dar ir gimusį kūdikį neva būtų buvę pernelyg sudėtinga finansiškai. Dėl to pora ryžosi brutaliam veiksmui: vaikelis buvo uždusintas. Kauno apygardos prokuratūra portalui tv3.lt nurodė, kad kūdikio motina kaltę pripažino, tačiau tėvas – tik iš dalies. „Tėvas neigė, kad prisidėjo nužudant. <...> Jis pripažįsta, kad atsikratė palaikais vaiko“, – portalui tv3.lt sakė prokuroras V. Gataveckas.

Rekomenduojami video