Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
J. Petrauskienės vyro įmonės paslaugas pirkę įstaigų vadovai neigia ryšius su ministre

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydama neplanine tvarka įvertinti vykusius Europos socialinio fondo agentūros, Gamtos tyrimų centro ir Valstybinio studijų fondo pirkimus, kuriuose dalyvavo UAB „Ecotour“. „Paslaugų pirkimo sutartys sudarytos prieš Jurgitai Petrauskienei tampant švietimo ir mokslo ministre, o tai, kad įmonė, kurioje dirba du darbuotojai, įkurta gyvenamajame būste, įtarimo nekelia“, – tvirtina paslaugas iš Evaldo Petrausko įmonės „Ecotour“ pirkusių, ŠMM pavaldžių, įstaigų vadovai.

„Viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie tai, kad galimai buvo padaryti pažeidimai, atliekant viešuosius pirkimus Europos socialinio fondo agentūroje, Gamtos tyrimų centre, Valstybiniame studijų fonde, ir kuriuose dalyvauja ir laimi UAB „Ecotour“. Siekdami aiškumo ir skaidrumo dėl minėtų įstaigų tinkamo viešųjų pirkimų vykdymo, prašome jūsų neplanine tvarka įvertinti, ar buvo laikomasi reikalavimų atliekant viešuosius pirkimus“, – rašoma ministerijos kreipimesi.

Nustačius pažeidimų, apie juos prašoma informuoti ŠMM, teigiama ministerijos pranešime.

„Sutartis su įmone turime nuo 2012 m., kuomet pirkome paslaugas „Labbis“ programinei įrangai aptarnauti. Konkurse buvo ir kitų dalyvių, tačiau „Ecotour“ pateikė mums priimtiniausias sąlygas“, – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos surengtame posėdyje aiškino Gamtos tyrimų centro (GTC) direktoriaus pavaduotojas administracijai Deimantas Šetikas.

TS-LKD frakcijos seniūnui paklausus ar įtarimo nekelia tai, kad įmonė įsteigta daugiabučio namo bute, o joje dirba du darbuotojai, D. Šetikas atsakė neigiamai. „Tai nėra mūsų funkcija tikrinti, kur įmonė įsikūrusi. Yra nustatyta tvarka ir ja remiamės“, – tikino GTC atstovas.

Rekomenduojami video