Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įžūlių vairuotojų netramdo nei baudos nei moralė
Biržuose specialiu ženklu pažymėtų vietų neįgaliųjų automobiliams ne viena, tačiau labai dažnai tos vietos būna užimtos. Neįgaliesiems piktybiškai kelią užkerta tie, kuriems Kelių eismo taisyklės ten stovėti draudžia.

Užtvaros

Biržietį papiktino Žvejų gatvėje neįgaliesiems skirtoje vietoje neteisėtas automobilių statymas. Apmaudžiausia, kad sprendžiant pagal prabangios markės automobilius, neįgaliesiems skirtą vietą užimą vairuotojai žino, ką darą. Vieta paženklinta. Vasarą, pasak biržiečio, automobilių aikštelės sausakimšos, ypač savaitgaliais. Transporto priemonės kartais būna užstatytos taip, kad neįgaliesiems trukdo įlipti arba išlipti.

Pareigūno komentaras

„Biržiečių žodis“ kreipėsi į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato viršininką Deividą Valtarį ir paprašė pakomentuoti šią situaciją. Komisariato viršininkas paaiškino: – Sustojimas ir stovėjimas neįgaliojo ženklu pažymėtose vietose patenka į Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 d. dispoziciją, kurioje numatyta atsakomybė už sustojimą ir stovėjimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimą ir stovėjimą nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimą. Kadangi šioje teisės akto nuostatoje įtvirtinta atsakomybė už tris alternatyvias veikas (sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti/ sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų/ važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas), nevedame atskiros statistikos kiek asmenų buvo nubausta būtent už stovėjimą būtent neįgaliojo ženklu pažymėtose vietose. Iš viso už LR ANK 417 str. 2 d. pažeidimus per 2020 m. 1-7 mėn. Biržų rajone buvo nubausti 36 vairuotojai. Už šio kodekso straipsnio dalies pažeidimą įstatymų leidėjas yra numatęs baudą nuo 30 iki 90 eurų. Jeigu pažeidimas padaromas pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos, tai yra 15 eurų. Kelių eismo taisyklių 152 p. nurodo, kad greta skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtų transporto priemonių savąją transporto priemonę vairuotojas privalo pastatyti taip, kad netrukdytų įlipti (išlipti) neįgaliesiems, – Biržų rajono policijos komisariato viršininkas Deividas Valtaris nedrausmingiems automobilių vairuotojams primena atsakomybę už šiuos pažeidimus. Pastebėjus tokį pažeidimą, pasak komisariato viršininko D. Valtario, reikėtų užfiksuoti transporto priemonę taip, kad tame pačiame kadre matytųsi transporto priemonės valstybinis numeris ir kelio ženklai ar ženklinimas ir pateikti nuotrauką ar vaizdo įrašą policijos elektroninių paslaugų sistemoje adresu www.epolicija.lt, nurodant datą, tikslų laiką bei vietą, kurioje buvo užfiksuotas pažeidimas.

Baudžia

Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius irgi turi teisę taikyti sankcijas už tokio pobūdžio Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Ar skyrius užfiksavęs tokių pažeidimų? Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, jog tekę bausti ne vieną nedrausmingą vairuotoją. Skyriui apie pažeidėjus praneša ir juos užfiksuoja atsitiktiniai asmenys. Kartais ir patys skyriaus specialistai pastebi nusižengimus. Paskutinį kartą teko bausti automobilio vairuotoją, kuris prie „Senukų“ prekybos centro užėmė neįgaliųjų automobiliams skirtą vietą.

Paslaptis

„Biržiečių žodis“ bandė išsiaiškinti kiek Biržų mieste yra vietų skirtų neįgaliųjų automobiliams statyti ir ar tų vietų užtenka. Deja, atsakymo niekur taip ir nepavyko surasti.
Rekomenduojami video