Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įveikė net ir didžiausius vėžinius odos darinius

Kauno klinikų (KK) pacientui Algirdui per kiek daugiau nei 10 metų 4 kartus buvo pašalinti vėžiniai odos audiniai – dažniausiai pasitaikanti odos vėžio forma bazalinių ląstelių karcinomos.

Nuolat stebi medikai

Paskutinį kartą, vos prieš kelis mėnesius, KK Algirdui išoperuotas darinys galvoje, kuris buvo didelis, šlapiuojantis. Įprastai atliekamas verpstės formos išpjovimas buvo negalimas dėl per didelio darinio ploto. Orinta Klimaitė, KK Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja rezidentė, Ernest Margelio, Odos ir venerinių ligų klinikoje dirbančio gydytojo chirurgo, priežiūroje atliko pasukamąjį lopą žaizdai užverti.

Algirdas prisimena, kad dar 2013 m. šeimos gydytoja, pastebėjusi pirmąjį darinį, patarė kreiptis pas gydytojus dermatovenerologus. „Buvo diagnozuota bazalinių ląstelių karcinoma. Nuo tol reguliariai lankausi pas gydytojus, kurie mane prižiūri ir stebi, ar darinių nedaugėja, ar jie nesikeičia“, – atvirauja pacientas.

Gali plisti

„Bazalinių ląstelių karcinoma – geriausias iš blogiausių variantų. Kuo ji skiriasi nuo, pavyzdžiui, melanomos, ypač klastingos odos vėžio formos, – šie dariniai nėra linkę plėstis, jie auga lėtai, tad turime kiek daugiau laiko jų gydymui, – aiškina O.Klimaitė. – Tačiau delsti taip pat negalime ir gydyti šiuos darinius būtina – nors maža, bet yra tikimybė, kad audinio vėžinės ląstelės plėsis ir peraugs į kitus audinius, Algirdo atveju į kaukolę, po to į smegenis.“

O.Klimaitė, neseniai grįžusi iš pusės metų trukusios stažuotės Vokietijos Rostoko universiteto Dermavenerologijos klinikoje, kurioje mokėsi dermatochirurgijos meno iš aukščiausio lygio profesionalų, pritaikė savo žinias ir Algirdui atliko pasukamąjį lopą žaizdai užverti.

„Darinys išties buvo didelis, tad suėmus odą iš abiejų pusių verpstės forma, sugijus žaizdai būtų likę iškilumai, didesnis randas. Taip pat kilo rizika per dideliam odos ištempimui, siūlai galimai būtų pasileidę, reikėtų gydyti antrinę žaizdą, taip pat galima infekcijos rizika“, – pasakoja gydytoja rezidentė.

„Didelių odos darinių ekscizija atliekant pasukamąjį lopą – sąlyginai nauja procedūra, atliekama mūsų klinikoje. Džiaugiamės puikia pradžia ir labai gerais rezultatais, – sako E.Margelis. – Šios procedūros dėka galime plėsti teikiamų paslaugų spektrą, išvengti paciento pakartotinių vizitų, nukreipimų vis pas kitus specialistus. Taip taupomas laikas, kuris ypač svarbus gydant piktybines odos ligas.“

Dalis darinių užšaldyti

Algirdui, reguliariai besilankančiam pas gydytojus, dalis ikivėžinių darinių yra užšaldyti. „Pacientui krioterapija, mažai invaziniu metodu, šaltu azotu reguliariai užšaldome vis naujai atsirandančius ikivėžinius darinius, užkertant kelią jiems supiktybėti“, – aiškina O.Klimaitė.

Pastebima, kad didėja pacientų, kuriems diagnozuojama bazalinių ląstelių karcinoma, skaičius. Šis augimas siejamas su geresniu visuomenės sveikatos raštingumu: žmonės turi vis daugiau žinių apie odos ligas, SPF kremų naudą, vizitų pas gydytojus dėl pakitusių apgamų ir (arba) atsiradusių odos darinių svarbą.

„Galvoje virš kaktos, matomoje vietoje, buvo išoperuotas darinys. Žaizda puikiai užgijo, atrodo, nėra net požymio, kad šioje vietoje buvo pašalintas odos darinys“, – dėkodamas gydytojams teigia pacientas.

Parengta pagal KK

Rekomenduojami video