Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įteisinti nelegalius gręžinius bus galima paprasčiau ir pigiau

Seimas po pateikimo pritarė, kad gyventojai galėtų įteisinti savo nelegalius vandens gręžinius, net jeigu yra prisijungę prie centralizuoto vandens tiekėjo. Be to, padidinus gręžinio įteisinimo procedūros rengėjų konkurenciją, biurokratiniai formalumai žmonėms kainuos pigiau.

Anot pataisos aiškinamojo rašto, Lietuvos geologijos tarnybai turinčių teisę teikti dokumentus įmonių komerciniai pasiūlymai įteisinti gręžinius gali siekti ir 1500 eurų. „Norime leisti pačiam savininkui pateikti duomenis apie nelegalų gręžinį, kurį jis nori įteisinti“, – Seimo posėdyje sakė pataisos autorius liberalas Romualdas Vaitkus.

Tais atvejais, kada požeminio vandens išteklių naudojimui nereikalingas leidimas, gręžinio dokumentus į Lietuvos geologijos tarnybą galėtų nusiųsti ir pats gręžinio savininkas.

Seimo nario vertinimu, pakeitimas numatant, kad gyventojas sudaręs sutartį dėl geriamojo vandens tiekimo galėtų įsiteisinti Žemės gelmių registre neregistruotą gręžinį, aktualus ir Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, kai alternatyvus apsirūpinimas geriamuoju vandeniu tampa strategiškai svarbus.

Minėti palengvinimai žmonėms įteisinant savo gręžinius numatyti Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pataisoje. Už ją balsavo 114 Seimo narių, 10 buvo prieš.

Rekomenduojami video