Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išvykus sodininkams soduose atsirado vagių

Kėdainių mieste ir rajone esančiuose kolektyviniuose soduose rudens ir žiemos metu, kuomet soduose būna mažiau žmonių, pradėjo lankytis ilgapirščiai. „Rinkos aikštė“ sulaukė net kelių skaitytojų skambučių, kurie pastebėjo įtartinus asmenis Pašilių bei Daumantų soduose, o policijos pareigūnai fiksuoja ir pirmąsias „žiemos“ vagystes iš sodų.

Jau siaučia

Pašilių soduose gyvenantys žmonės jau praneša apie soduose šmirinėjančius įtartinus asmenis. Jie buvo pastebėti prieš keletą savaičių. Tiesa, policijos komisariate jau fiksuojamos ir pirmosios vagystės. Pašilių soduose išdaužus autobusiuko langą iš jo buvo pavogtas benzininis pjūklas. Dar anksčiau soduose buvo apvogta ir malkinė. Sodininkai rado ir išdaužtą namelio langą, tačiau iš jo nieko nebuvo pavogta, nes matyt, juos kažkas išgąsdino.

Dar daugiau

Tuo metu Daumantų sodų sodininkai jaučiasi dar nesaugesni. Šiuose soduose nuolat gyvena daug mažiau žmonių nei Pašiliuose, tad vagims čia tikras rojus. Jie niekieno nepastebėti gali atlikti savo juodus darbelius. Daumantuose žmonės neretai randa išimtus namelio stiklus, išplėštas duris. Tiesa, žmonės ne visuomet kreipiasi į policiją, mat žala būna menka, o ir žmonės nelabai tiki, kad piktavaliai bus sulaikyti.

Suaktyvėja rudenį ir žiemą

Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė primena, jog rudens ir žiemos laikotarpiu, kuomet soduose būna mažiau žmonių, suaktyvėja ir vagys, mat tuomet mažesnė tikimybė, jog juos kas nors pamatys.

„Rudens ir žiemos laikotarpiu vagysčių soduose įvykdoma daugiau, tačiau neretai žmonės vagystę pastebi tik atvykę pavasarį. Nebent pamatę kažką įtartino jiems praneša geranoriški kaimynai. Vasarą soduose būna daug žmonių, tad ilgapirščiams išlikti nepastebėtiems sunku, o štai žiemą jiems kur kas lengviau“, – paaiškina A. Mickevičienė.

Ragina nepalikti

Bendruomenės pareigūnė teigia, kad rudens ir žiemos metu iš sodų namelių reikėtų išsivežti vertingiausius daiktus, tačiau jei jų yra labai daug ir to padaryti net fiziškai neįmanoma – pataria sodo namelį tinkamai paruošti žiemai.

„Reikėtų sandariai uždaryti duris, langus. Patariama netgi įrengti grotas. Taip pat labai svarbi yra saugi kaimynystė. Reikėtų pasikalbėti su nuolatiniais sodų gyventojais, kad jie, esant galimybei, pažiūrėtų, ar aplink jūsų sodo namelį nešmirinėja įtartini asmenys, nevaikšto nepažįstami žmonės, nevažinėja nežinomi automobiliai. Tai yra labi svarbus aspektas. Taip pat vertingiausius daiktus galite pažymėti policijoje. Ant daikto užklijuotas specialus lipdukas atbaido vagis, mat vogtą daiktą realizuoti vagims yra žymiai sunkiau ir sudėtingiau“,– pabrėžia pareigūnė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video