Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išvarytus vaikus siūlo glausti kitų gatvių bendruomenės

Biržų rajono gyventojai labai jautriai sureagavo į Latvygalos gatvės gyventojų sprendimą neįsileisti bendruomeninių vaikų globos namų. Biržų rajono savivaldybę pastaruoju metu nuolat pasiekia raštiški ir žodiniai žmonių pasiūlymai statyti namus jų gatvėse.

„Šiaurės rytai“ jau rašė, kad sužinoję apie valdžios ketinimus statyti bendruomeninius vaikų globos namus sukilo Latvygalos gatvės gyventojai. Vadovaujami  verslininko Algio Kiznio teigė nenorintys, kad šalia gyventų „vagys ir chuliganai“.

Nieko nepadėjo ir valdžios atstovų aiškinimai, kad steigiamuose namuose su nuolatiniais globėjais gyventų keletas vaikų iki aštuonerių metų amžiaus.

Gyventojai surinko parašus po prašymu, kuriuo buvo pareikštas protestas prieš šių namų statybą. Jis buvo perduotas rajono savivaldybei.

Dar nespėjus surinkti parašų Biržų rajono meras Vytas Jareckas gyventojams pareiškė, kad prieš jų valią niekas nebus daroma.

Po šios paskleistos informacijos daug biržiečių smerkė Latvygalos gatvės gyventojus. Apie tai buvo aktyviai diskutuojama gatvėse, spaudoje ir socialiniuose tinkluose.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas sakė sulaukęs nemažai Latvygalos gatvės gyventojų telefonų skambučių.

Žmonės jam aiškino buvę apgauti ir teigė norintys atsisakyti savo parašų ant rašto, kuriame protestuojama prieš globos namų statybą.

Nors kai kurie Latvygalos gatvės gyventojai persigalvojo, bendruomeniniai globos namai čia statomi nebebus. Jie projektuojami naujoje vietoje – V. Kudirkos gatvėje.

Pasak V. Eiduko, vietą šių namų statybai pasiūlė patys V. Kudirkos gatvės gyventojai. Buvo akivaizdu, kad žmonės geranoriški ir siekia, kad čia įsikurtų maži valstybės globojami vaikai.

„Gyventojai geranoriški, supranta, kad vaikai iki aštuonių metų – ne nusikaltėliai“, - sakė V. Eidukas.

Įvertinus siūlomą sklypą paaiškėjo, kad jame yra daug vietos statyboms. Be to, šalia yra vandentiekis, kanalizacija, atvestos dujos.

Žinoma, pasak V. Eiduko, arčiau miesto centro būtų geriau. Bet kitos siūlomos vietos netinka dėl mažo ploto. Norisi, kad vaikams būtų ir kiemas, ir žaidimų aikštelė.

Šiuo metu sklypas formuojamas, atliekami kadastriniai matavimai. Suspėta ir sudalyvauti projekte dėl bendruomeninių vaikų globos namų finansavimo.

Nors Latvygalos gatvėje atsisakyta minčių statyti bendruomeninius vaikų globos namus, savivaldybės sprendimu čia esantis valdiškas sklypas irgi formuojamas.

„Gal verslo atstovai tikėjosi, kad šį sklypą išsinuomos. Bet mes jį sieksime panaudoti visuomenės reikmėms. Ta gatvė ateityje bus tvarkoma, numatytas tiltas per upę“, - kalbėjo rajono meras Vytas Jareckas.

Rajono vadovai šią istoriją su Latvygalos gatve pavadino „pamokančia, kaip nereikia elgtis, kad nepasiduotum atskirų verslininkų įtakai“.

Biržų rajono mero pavaduotoja Astra Korsakienė sakė, kad istorija su bendruomeninių vaikų globos namų statyba parodė du visuomenės požiūrius į globojamus vaikus. Visuomenė neskiria vaikų globos namų nuo socializacijos centro. Be to, „akivaizdžiai kyšojo verslininkų ausys ir interesai“.

„Aš už antrą variantą, kai patys gyventojai nurodo ir siūlo, kad pas juos būtų galima kurti globos namus“, - sakė A. Korsakienė.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video