Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ištuštėjus sodams ten jau darbuojasi vagys

Kėdainių rajone jau prasidėjo vadinamas „rudeninių vagysčių sezonas“, kurio metu vagiama iš žiemai paliktų sodo namelių ar sodybų. Šeštadienį viena vagystė registruota Vasariškių soduose, tačiau neatmetama, kad šaltuoju metų laiku vagysčių tik daugės.

Pastebėjo ryte

Kad įvykdyta vagystė Vilainių seniūnijos Vasariškių soduose, gyventojai pastebėjo šeštadienio rytą. Apie 9 val. 20 min. į sodą atvykę sodininkai pastebėjo, kad iš sodo namelio pavogtas garso stiprintuvas ir dvi garso kolonėlės. Žmonės nedelsiant kreipėsi į policiją. Atvykę pareigūnai patikslino visas įvykio aplinkybes, apklausė kaimynus. Nukentėjusieji padarytą žalą įvertino 100 eurų.

Vagys suaktyvėja

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai primena, jog rudens ir žiemos laikotarpiu, kuomet soduose būna mažiau žmonių, suaktyvėja ir vagys, mat tuomet mažesnė tikimybė, jog juos kas nors pamatys. Pareigūnų teigimu, kasmet vagysčių skaičius iš sodų rudens ir žiemos laikotarpiu yra registruojamas mažesnis, tačiau patiriama žala yra didesnė. Be to, savininkai ir vagystę pamato tik tuomet, kai atvyksta. Vagystė galėjo būti įvykdyta anksčiau, nes rudens ir žiemos metu soduose yra kur kas mažiau žmonių nei vasarą, tad vagys gali elgtis daug drąsiau.

Ragina nepalikti

Bendruomenės pareigūnai teigia, kad rudens ir žiemos metu iš sodo namelių reikėtų išsivežti vertingiausius daiktus, tačiau jei jų yra labai daug ir to padaryti net fiziškai neįmanoma, patariama sodo namelį tinkamai paruošti žiemai. Reikėtų sandariai uždaryti duris, langus. Patariama netgi įrengti grotas.

Taip pat labai svarbus dalykas yra saugi kaimynystė. Reikėtų pasikalbėti su nuolatiniais sodų gyventojais, kad jie, esant galimybei, pažiūrėtų ar aplink jūsų sodo namelį nešmirinėja įtartini asmenys, nevaikšto nepažįstami žmonės, nevažinėja nežinomi automobiliai. Tai yra labai svarbus aspektas. Taip pat vertingiausius daiktus galima pažymėti policijoje. Ant daikto užklijuotas specialus lipdukas atbaido vagis, mat vogtą daiktą realizuoti vagims yra žymiai sunkiau ir sudėtingiau.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video