Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Istoriją liudijantys sunkvežimiai į Kėdainius sutraukė minią smalsuolių

Jau nuo šeštadienio ryto Kėdainių miesto gatvėse gaudė jau ilgai Lietuvos keliuose neregėti automobiliai. Šiandien pirmąjį kartą visais Lietuvos istorinės technikos judėjimo, užgimusio 1974 metais, laikais šalyje įvyko išimtinai sunkiajai technikai bei šios technikos gerbėjams skirtas renginys – „Old Truck Show 2019“.

Seniausieji – iš 1930-ųjų

Į Lietuvos istorinių sunkvežimių sąskrydį suvažiavo trys dešimtys automobilių – sunkiasvorės technikos, gamintos Čekijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

Seniausieji – praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje pagaminti, jauniausi – dešimtojo dešimtmečio pradžioje.

Prisistatė kėdainiečiams ir miesto svečiams

Sąskrydį pradėję susirinkimu Kėdainių aerodrome, jo dalyviai miestiečiams prisistatė senamiestyje.

Kelias valandas su kėdainiečiais ir miesto svečiais bendravę istorinės technikos savininkai patraukė į lietuviškomis Alpėmis tituluojamos bendrovės „Lifosa“ kalnus bei Kėdainių krematoriumą.

Renginį Kėdainiuose užbaigė sunkvežimių varžytuvės aerodrome ir kova dėl taurės, kurią įsteigė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Pagaliau atsigriebė

„Mintis suburti vienminčius į vieną vietą brendo jau keletą metų. Istoriniai sunkvežimiai nuolat šliedavosi prie lengviesiems automobiliams skirtų renginių bei sąskrydžių. Tai nebuvo sąžininga jų atžvilgiu, – „Rinkos aikštei“ sakė renginio „Old Truck Show 2019“ organizatorius, Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis. – Į asociacijos „Retromobile“ kvietimą atsiliepė arti trisdešimties Lietuvos ir Latvijos istorinių sunkvežimių gerbėjų, kurie nepabūgę nei kuro sąnaudų, nei solidaus transporto priemonių amžiaus, dalyvavo renginyje „Old Truck Show 2019“. Atvyko ir prieškario technika, ir karinė, ir civilinė. Vertiname Kėdainių rajono savivaldybės pagalbą bei geranoriškumą, kuomet rajono valdžios atstovai atsiliepė į organizatorių  iniciatyvą renginį organizuoti jų mieste bei įsteigė vardinę Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio taurę vienam iš renginio dalyvių.“

Rekomenduojami video