Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ištirpęs sniegas atidengė bjaurią problemą

Vytauto parkas, Gegučių parkas, Smilgelės ar Nevėžio upės krantinės ir poilsio takai. Visos šios vietos nutirpus sniegui trakte traukia lankytojus. Tačiau atvykėlius pasitinka nemalonus reginys – takai ir takeliai nusėti šunų ekskrementais. Tai, ką žiema slėpė, pavasaris atidengė visu gražumu. Pasirodo, kad daugelis kėdainiečių vis dar nemoka prižiūrėti savo augintinių: vedžioja ne tam skirtose vietose, nesurenka savo gyvūnų ekskrementų.

Nėra kur kojos pastatyti

„Žemaitėje buvo sutvarkyta erdvė prie Smilgelės upės. Čia buvo atnaujinti takai, sutvarkyta infrastruktūra. Bet kas iš to, jei tuo negalime pasinaudoti? Nuėjus su vaikais sekmadienį pakraupome, nėra nei kur kojos pastatyti, nei kaip su vežimėliu pravažiuoti. Visur šunų ekskrementai. Atrodo, kad pas mus laukiniai žmonės kažkokie. Vedžioja šunis bet kur, nesusirenka jų ekskrementų. Dabar visos viešos vietos nusėtos tokiomis dovanėlėmis. Baisu. Apie ką žmonės galvoja, tragedija kažkokia“, – pykčio neslėpė į redakciją paskambinusi kėdainietė Odeta Ylaitė.

Panaši situacija

Panašu, kad skaitytojos papasakota situacija tinka ne tik Žemaitės rekreacinei zonai, tas pats yra ir Vytauto, Gegučių parkuose, Smilgelės ar Nevėžio upės krantinėse ir poilsio takuose. Visose šiose miesto traukos vietose atvykėlius pasitinka nemalonus reginys – takai ir takeliai nusėti šunų ekskrementais. Panašu, kad tai, ką žiema slėpė, pavasaris atidengė visu gražumu.

Darbuotojai nuvalys

Nuo ankstyvo pirmadienio ryto daugelyje vietų su šunų ekskrementais jau kovojo miesto tvarkdariai – juos valė miesto seniūnijos darbuotojai bei miesto viešąsias erdves prižiūrinčios įmonės „Ecoservice projektai“ darbininkai. Nuo takų šunų ekskrementai buvo nušluojami, tačiau iš žolės juk jų nesurinksi. Panašu, kad vaikai ir jų tėveliai kuo toliau, tuo labiau pasivaikščiojimams rinksis atokesnes užmiesčio vietas, kur mažiau žmonių. Nes kur mažiau žmonių, ten mažiau ir šios problemos.

Vykdo reidus

Kartais žmonėms sugėdinimo neužtenka. Netvarkingi šunų šeimininkai gali kaip reikiant paploninti savo pinigines, mat Teisės ir viešosios tvarkos skyrius rengia specialius reidus, kurių metu tikrinama, kaip žmonės laikosi gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų.

„Mes nuolat organizuojame specialius reidus, nuolat tikriname, kaip žmonės laikosi gyvūnų laikymo taisyklių. Parkams, skverams, upių pakrantėms ir takams yra skiriamas didesnis dėmesys, nes tai didesnės žmonių susibūrimo vietos. Iš tiesų sulaukiame nemažai kėdainiečių skundų, kurie mums praneša, kad žmonės vedžioja šunis ten, kur jų vedžioti negalima, kad žmonės nesurenka savo augintojų ekskrementų. O tai daryti yra privaloma. Mes į tokius pranešimus reaguojame. Jei pavyksta nustatyti pažeidėją, jam skiriama bauda“, – pabrėžė Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistė Žydrė Krivičienė.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video