Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išspręsta spyglių kapinėse bėda

Visų šventųjų dieną ir per Vėlines Kauno gatvės kapines aplankę žmonės liko maloniai nustebinti. Bėdų ir papildomų rūpesčių keliančios šalia kapinių tvoros augančios pušelės buvo nugenėtos. Nuo pušelių nuolat krintantys ir kapus „puošiantys“ spygliai žmonėms seniai nedavė ramybės.

Prašė nuo pavasario

„Per visas įstaigas ir instancijas ėjau nuo pat pavasario. Ir visur su vienu ir tuo pačiu prašymu – nugenėti šalia tvoros augančias pušis, kad nuo jų šakų byrantys spygliai neužklotų kapų. Ir štai pagaliau išaušo ta diena, kai mūsų prašymas buvo išgirstas. Pagaliau šakos buvo nugenėtos. Mes labai džiaugiamės ir dėkojame miškų urėdjai, kad jie išgirdo žmonių prašymą. Geriau vėliau negu niekada“, – džiaugėsi su „Rinkos aikšte“ susisiekęs garbaus amžiaus senjoras Feliksas Kalinauskas.

Tvarko pagal reikalą

Kauno gatvės kapinių prižiūrėtoja Vitalija Paliovkina mielai paaiškino, kad ant kapų nubyrėjusius spyglius turi tvarkyti patys kapelių savininkai. Moteris pabrėžė, jog ji nuolat pagal poreikį valo ir tvarko bendrąsias zonas – takelius. Per savaitę bendros zonos tvarkomos kartą ar du pagal poreikį, kai pušys meta daugiau spyglių.

Priklauso urėdijai

Darbuotoja taip pat pažymėjo, kad pušynas priklauso Valstybinių miškų urėdijai Kėdainių regioniniam padaliniui, tad nei seniūnija, nei kapų prižiūrėtojai tokiose vietose šeimininkauti negali. Medžius pagal poreikį geni pati urėdija. Jei gyventojai turi nusiskundimų, reikėtų kreiptis būtent į urėdiją. Tačiau specialistai užsimena, kad krentantys spygliai visada buvo kapelių savininkų reikalas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video