Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įspėjimų nepaisančią šeimą siekiama iškeldinti

Teisme pradėtas nagrinėti Tauragės rajono savivaldybės ir keturių asmenų šeimos ginčas. Savivaldybės atstovai reikalauja spręsti šeimos iškeldinimo iš socialinio būsto klausimą, mat jau nuo 2014 metų ji nuolat gauna įspėjimus susimokėti skolas.

Į teismą Tauragės rajono savivaldybė kreipėsi prašydama leidimo iškeldinti keturių asmenų šeimą iš socialinio būsto dėl nuolat susidarančių skolų. Skelbiama, kad Lienos, Romo, Justo ir Laimono R. šeima už komunalinius mokesčius skolingi daugiau nei 2000 eurų, o savivaldybei už socialinio būsto nuomą skola siekia 200 eurų. Savivaldybės atstovė teismui pateikė dokumentus, įrodančius, jog šiai šeimai įspėjimai sumokėti susidarančias skolas siunčiami nuo 2014 metų.

Išsikraustyti iš socialinio būsto nenorintys žmonės teismui teigė jau susitarę su namą administruojančia „Žiedo“ bendrija, kad visas skolas padengs per pusmetį. Esą net raštišką susitarimą turi. Bet savivaldybės interesams atstovaujanti specialistė paaiškino bendravusi su bendrijos atstovais ir šie neva persigalvojo – susitarimų iki šiol buvę ne vienas, jie nebuvo vykdomi. Galiausiai teismui pateiktas prašymas įtraukti daugiabučių namų savininkų bendriją „Žiedas“ į civilinį ieškinį trečiuoju asmeniu. Savivaldybės atstovė patikslino, kad šeimai paskutiniai įspėjimai sumokėti skolas siųsti pernai birželį ir rugsėjį, tačiau nesulaukta jokio bendradarbiavimo.

Su dviem suaugusiais sūnumis gyvenantys tėvai niekur nedirba. Vyras teigė esantis registruotas Užimtumo tarnyboje ir tikisi netrukus gauti darbo pasiūlymą. Darbą keturių asmenų šeimoje turi tik vienas sūnus.

Teisėjai posėdžio metu pasiteiravus, ar besiginčijančios pusės mato bent kokią galimybę ginčą išspręsti taikiai, Liena R. atsakė vogti neisianti, o kreditų jokia bendrovė jai dėl skolų neduosianti. Šeimos interesams atstovaujantis advokatas Arvydas Laurišas garsiai pasvarstė, gal pavyks įkalbėti šeimą sėsti prie derybų stalo su „Žiedo“ ir savivaldybės atstovais.

– Ar metam keturis žmones į gatvę, ar žiūrim, kaip jiems atsiskaityti? Skolų judėjimas vyksta, nuo ieškinio pareiškimo jau padengė apie 250 eurų, kažkaip išsispręs tą problemą. Jie nei geriantys, nei triukšmaujantys, dar ir remontą pasidarę, – kalbėjo advokatas A.Laurišas.

Kur kas griežčiau su prasiskolinusia šeima kalbėjo teisėja Loreta Bajorinienė, ragindama visus šeimos narius stengtis grąžinti skolas, tai daryti ne minimaliais įnašais ir rodyti iniciatyvą sprendžiant problemas, užuot laukus, kol savivaldybės atstovai pasibels į duris.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video