Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įspėja vairuotojus: už nenuvalytą valstybinį numerį gresia bauda

Lietuvą užklupę žiemiški orai vairuotojams tampa tikru iššūkiu – būtina ne tik pasirinkti saugų greitį, įvertinti eismo sąlygas, tačiau ir nepamiršti papildomų darbų, pavyzdžiui, nuvalyti apsnigtą automobilio valstybinį numerį, mat kai kuriais atvejais gali grėsti bauda.

Smarkiai sningant, kelyje galime sutikti ne vieną transporto priemonę, kurių valstybiniai numeriai tampa vos įžiūrimi arba apskritai neįskaitomi. Policijos atstovai primena, kad nors pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai ir yra atsižvelgiama į oro sąlygas, sąmoningumo kriterijų, tačiau, jei pastebima, kad transporto priemonės numerio ženklas neįžiūrimas, policijos pareigūnai prašo vairuotojo jį nusivalyti.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų.

 Vis dėlto, jei policija ir nenubaus, tai su nenuvalytais numeriais gali nepavykti įvažiuoti į mokamą stovėjimo aikštelę. Tad bet kokiu atveju, prieš pajudant automobiliu, geriau apžiūrėti, ar jų numeriai tikrai matosi.

Baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai

  Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kai kuriais atvejais baudą gali skirti ne tik policijos atstovai, bet ir aplinkosaugos darbuotojai. Štai jeigu vairuotojai automobilio galimybes išbandys ant užšalusio vandens telkinio ar miško teritorijoje, jiems gali grėsti ir 140 eurų siekianti bauda.

Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą iki 140 eurų. Kai dėl neteisėto važinėjimo žolinė danga ar miško paklotė būna sužalota ar sunaikinta, toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 300 eurų.

Rekomenduojami video