Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išmokas gyventojams laiškininkai įteiks saugesniu būdu

Lietuvos paštas nežymiai keičia išmokų įteikimo procesą: išmokos bus įteikiamos gyventojams į rankas per saugų atstumą, pinigai dedami į voką kartu su kvitu arba perlaidos blanku, ant kurio, vietoje parašo planšetėje, gyventojai turėtų pasirašyti savo rašikliu.

Atkreipiamas dėmesys, kad vienas iš esminių pokyčių yra tai, kad vietoje išmokos gavėjui reikia pasirašyti nebe planšetėje, o ant į voką įdėto kvito ar perlaidos blanko.

Pasirašyti gavėjas turi savo rašikliu, jį rekomenduojama pasiruošti iš anksto. Kaip patvirtinimą, kad gavėjo parašas yra gautas, laiškininkas planšetėje, parašo vietoje, įrašys žodį „kvitas“. 

Paslaugas teikia laikydamiesi atstumo

Įteikdami išmokas laiškininkai dėvi veido apsaugines kaukes, reguliariai dezinfekuoja rankas bei darbo priemones, klientus aptarnauja iki slenksčio, t. y. pašto darbuotojai neaptarnauja klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje, paslaugas teikia laikydamiesi saugaus atstumo.

Jeigu gavėjas negali pats priimti išmokos ar yra saviizoliacijoje, tai gali padaryti jo įgaliotas asmuo – jis laiškininkui turėtų parodyti tai patvirtinantį notaro arba seniūno patvirtintą įgaliojimą.

Svarbu, jeigu namuose yra saviizoliacijoje esančių gyventojų, neatidaryti durų pašto darbuotojui. Tokiu atveju išmoką bus galima atsiimti pašto skyriuje.

Pašto skyriuose išmokos išduodamos įprastai

Pašto skyriuose išmokos išduodamos įprastai, tačiau klientų prašoma laikytis numatytų taisyklių. Kiekviename pašto skyriuje ant durų iškabinti informaciniai plakatai, kuriuose parašyta, kiek vienu metu patalpoje gali būti aptarnaujama klientų.

Jeigu patalpoje jau yra tiek žmonių, savo eilės klientai turėtų palaukti už pašto patalpų. Taip pat labai svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų klientų.

Primena apie pokyčius

Primenama, kad siekiant užtikrinti visų saugumą, Lietuvos paštas jau anksčiau įgyvendino šiuos veiklos pokyčius: laiškininkai į rankas įteikia tik siuntas su procesiniais dokumentais ir įvertintąsias siuntas; registruoti laiškai bei siuntos, telpančios į pašto dėžutę, į ją ir pristatomos, o didesnės siuntos, esant galimybei, nukreipiamos į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalus; atsiimant siuntą iš kurjerių nėra galimybės apmokėti grynaisiais, o sunkesnės nei 30 kg siuntos įteikiamos lauke.

 

Rekomenduojami video