Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išaiškintas atvejis, kai ne maistui skirtas techninis aliejus naudotas pašarams

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento inspektoriai kartu su Aplinkos apsaugos departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais po atlikto nuodugnaus tyrimo išaiškino prekybos techninės paskirties sojų aliejumi ir vėliau jo panaudojimo pašarų gamybai schemą. Į šią galimai nelegalią veiklą pateko net kelios Šiaulių ir Klaipėdos apskrityse veikiančios žemės ūkio bendrovės ir paukštininkystės ūkiai. Kiekvieno iš jų vaidmuo ir padaryto pažeidimo mastas bus nustatytas tyrimo metu.

Atsekti šią sojų aliejaus įvežimo schemą kontrolės pareigūnams padėjo aplinkosaugininkų melioracijos griovyje Šiauliuose pastebėtas iš metalinių cisternų išsiliejęs aliejus. Apie tai netrukus buvo pranešta VMVT ir tyrimui atlikti pasitelktos bendros jungtinės institucijų pajėgos.

Tyrimo eigoje nustatyta, kad pašarams gaminti naudotas sojų aliejus neatitinka keliamų reikalavimų. Visų pirma, techniniams tikslams įvežtas aliejus negali būti naudojamas maisto ir pašarų gamyboje, taip pat importo metu aliejus nebuvo deklaruotas kaip pašarų gamybai skirta žaliava, todėl pažeisti ES teisės aktų reikalavimai.

Pareigūnų surinkti duomenys rodo, kad iš techninio aliejaus galėjo buvo pagaminta daugiau nei 800 tonų pašarų paukščiams, kurie vėliau buvo tiekiami vienam iš šalies paukštynų ir galimai keliems ūkininkams.

„Pašarų gamyboje naudoti techninės paskirties aliejaus negalima, tą draudžia teisės aktai. Tokiame techniniame aliejuje gali būti įvairių draudžiamų medžiagų, kaip techninių ir cheminių priemaišų, dioksinų, organinių chloro junginių, sunkiųjų metalų. Tokį pašarą naudojant gyvūnų šėrimui kyla pavojus ne tik pačių gyvūnų, bet ir visuomenės sveikatai. Todėl reaguojame net į mažiausią galimą riziką ir tokiais atvejais taikome griežtas priemones“, – teigia VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Pašarai, kurių gamyboje, buvo panaudotas techninis aliejus, uždrausti. Paukščiai, kurių auginimui buvo naudoti pašarai su šiuo techniniu aliejumi, turės būti nugaišinti. Šiuo metu pareigūnai tyrimą tęsia. Dėl neatsakingo žaliavų įsigijimo, jų panaudojimo ir prekybos, įmonės patirs didelių nuostolių, jų taip pat laukia sankcijos už teisės aktų pažeidimus.

Rekomenduojami video