Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iš Vynupės kaimo paimta dvylika neprižiūrimų šunų

2021 m. balandžio mėn. į VšĮ Gyvūnų gerovės iniciatyvas (toliau – VšĮ GGI) kreipėsi Vynupės kaimo Panevėžio rajone gyventojai, pranešę, kad jų kaimynė jau ketverius metus augina daugiau nei trisdešimt mažų šunų, kuriais nesirūpina. Iš neaptverto sklypo šunys bėga į gretimus sklypus – minta kaimynų daržovėmis, paukščių išmatomis, iškapsto žemę, gąsdina naminius paukščius. Pranešėjai nurodė, kad neseniai iš kaimynės sklypo pas juos atklydusi kalytė atsivedė šešis šuniukus. Gyvūnai auginami asocialiai, be tinkamos priežiūros.

Augintiniai nevakcinuoti, nekontroliuojamai besidauginantys tarpusavyje

VšĮ GGI kreipėsi į Panevėžio rajono savivaldybės administraciją su prašymu šuns laikytojos atžvilgiu pradėti administracinio nusižengimoteiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346straipsnio 16 dalį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir būtinybėsšunis konfiskuoti. VšĮ GGI prašymą argumentavo tuo, kad moteris laiko didelį skaičių gyvūnų netinkamomis sąlygomis, jų neprižiūri, jais tinkamai nesirūpina, tuo sukeldama grėsmę ne tik pačių gyvūnų sveikatai, gerovei, bet ir aplinkinių žmonių turtui bei sveikatai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Panevėžio departamentas atliko patikrinimą, kurio metu nustatė, kad sodybos teritorijoje yra keli apgriuvę ūkiniai pastatai. Ūkiniame pastate ir prie gyvenamojo namo pastato rasti du šunys pririšti prie trumpų grandinių, neapsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų, jų induose vandens ir pašaro atsargų nebuvo. Atkreiptas dėmesys, jog sodybos teritorija netvarkinga, gausu šiukšlių, o teritorijoje laikomi šunys nepakankamai šeriami, negirdomi, nevedžiojami, nevakcinuoti nuo pasiutligės, nekontroliuojamai dauginasi tarpusavyje, dalis šunų laikomi uždaryti namo viduje tamsoje. Šunys yra baikštūs, išsigandę, prislėgti. Teritorijoje rastas vienas jaunas nugaišęs šuo. Nustatyti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimai.

Atsipirko 50 eurų bauda

Panevėžio rajono savivaldybės administracija VšĮ GGI informavo, kad gyvūnų savininkei sutikus, geranoriškai buvo paimta dvylika neprižiūrimų šunų, kurie buvo perduoti prieglaudai, o gyvūnų savininkei surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346straipsnio 16 dalį ir skirta 50 eurų dydžio bauda.

Atkreiptinas dėmesys, kad VMVT patikrinimo akte pažymėta, jog dėl nepriežiūros rastas vienas nugaišęs šuo. Už žiaurų elgesį su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo, yra taikoma nebe administracinė, o baudžiamoji atsakomybė ir šunų savininkė jau neatsipirktų 50 eurų dydžio bauda. Liūdna, kad šiuo atveju tarnybos nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų nustatyta jauno šuns nugaišimo priežastis. Nesant objektyvių duomenų iš tarnybų, galima tik spėti, ar gaišenos būklė buvo netinkama tyrimui, ar neužteko pačių tarnybų noro ištirti atvejį iki galo.

Šioje situacijoje taip pat iškyla draudimo įsigyti ir laikyti gyvūnus įteisinimo poreikis. Šiuo metu jokie teisės aktai asmenims, žiauriai pasielgusiems su gyvūnu, nedraudžia ir toliau įsigyti bei laikyti naujų gyvūnų. Administracine tvarka nubausta moteris iš Vynupės kaimo gali netrukdoma priglausti naujų šunų ir vėl jų tinkamai neprižiūrėti. VšĮ GGI siekia, kad įstatymuose, kaip baudžiamojo ir administracinio poveikio priemonė, būtų įtvirtintas draudimas įsigyti ir laikyti gyvūną atitinkamą laikotarpį asmenims, kurie žiauriai elgėsi su gyvūnais, taip siekiant išvengti situacijos, kai reikia spręsti pakartotinus žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus.

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.
Rekomenduojami video