Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iš privataus parko aplinkosaugininkai konfiskavo mešką, liūtą ir pumą, darbuotojai sako: „Visi verkėm“

Per specialią operaciją Pasvalio rajone iš privataus gyvūnų parko savininko aplinkosaugininkai laikinai konfiskavo neva neteisėtai laikomus egzotiškus žvėris: mešką, liūtą ir pumą. Ilgamečiai parko darbuotojai nesupranta kodėl, mat dėl zoologijos parko statuso bylinėjasi teisme. Iš parko savininkų ketinama atimti dar keletą egzotiškų žvėrių ir paukščių.

Pasvalio rajone, Raubonyse, prie pat judraus kelio veikia tikra pramogų vieta. Parkas lankytojus vilioja atrakcionais, užkandžiais, o besilinksminant parke galima pasižvalgyti ir į voljeruose laikomus egzotiškus gyvūnus. Tačiau įstaigos darbuotojų nuotaikos liūdnos. „Gaila visiems buvo, visi mes verkėm. Aš realiai mačiau tik pirmą užmigdymą, o taip vien į pumą buvo paleisti septyni šūviai“, – sako darbuotojas.

 Keli didžiuliai aptvarai: ilgametės meškutės Mikos, Afrikos liūto Žoros ir pumos stovi tušti.

Panevėžio gyvosios gamtos inspekcija po atlikto patikrinimo šiuos žvėris konfiskavo. Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė tvirtina: „Gyvūnai laikomi neturint išduoto gyvūnams laikyti leidimo, kai kurie gyvūnai neturi įsigijimo dokumentų.

Taip pat saugomų rūšių gyvūnai yra eksponuojami už atlygį, kas draudžiama, be sertifikato išduoto tai daryti.“ Raubonių parko darbuotojai neslepia, kad bėdos su aplinkosaugininkais prasidėjo dėl to, kad norint laikyti egzotiškus žvėris reikia, kad parkas turėtų zoologijos sodo statusą.

Parko savininkas jau kurį laiką bando tokią teisę gauti, vyksta teismai, tačiau aplinkosaugininkai jų baigties esą nelaukia. „Keletą metų jau čia vyksta bylos dėl to, jos nėra baigtos. Dėl pumos ir liūto. Ir vis tiek juos išveža. laikinam saugojimui lyg jiems ten bus geriau. palaukti bylų baigties. Kodėl jie negalėjo čia palaukti“, – sako parko darbuotoja Gražina Maračinskaitė.

Parko darbuotojus piktina, kad gyvūnų gerovės specialistai kartu su aplinkosaugininkais neva nustatė ir aibę laikymo sąlygų pažeidimų. Kad nėra kur gyvūnams pasislėpti, nėra sąlygų laipioti medžiais, o rudieji lokiai neturi užuovėjos ir pastogės.

 „Lankytojai atėję visi mato kaip jie gyvena ir kaip jie jaučiasi. Ir atvažiuoja gyvūnų gerovė ir sako ne jiems blogai. Visi traktuoja gyvūnų gerovė, kur čia ta gyvūnų gerovė, jei ją išplėšia iš namų ir kažkur išveža į užsienį“, – sako G. Maračinskaitė.

Aplinkosaugininkai ramina, kad gyvūnus mešką, liūtą ir pumą paėmė laikinai kaip reikalauja įstatymas. Pasibaigus teismams, jei šeimininkas savo tiesą įrodys, žvėrys bus sugrąžinti atgal.

„Mes kovosim už gyvūnus čia negali taip būti kad jei neturi dokumento ją reikia paimti iš namų. O dokumentų neleidžia susitvarkyti, tai kokia išeitis“, – sako G. Maračinskaitė.

Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos viršininkė M. Ramanauskienė sako: „Tai vertins teismas ir jo valioje spręsti ar tie gyvūnai turėtų likti ar ne, įstatymas numato konfiskavimą.“ Ilgametė parko meška buvo perkelta į Vokietiją, liūtas ir puma atsidūrė Belgijos gyvūnų centre. Tačiau tai dar ne viskas.

Aplinkosaugininkams kliūva ir čia laikomos bezdžionės, lūšis, bei dar dvi turimos meškos, dalis paukščių. „Negali įsigyti kol neturi leidimo arba naujo statuso, tai Riaubionių parko gyvūnai nėra laikomi eilę metų kai kurie yra kur atsiradę prieš metus, tų gyvūnų kaita yra“, – teigia M. Ramanauskienė.

Pasak aplinkosaugininkų, norint laikyti laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia paisyti laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių. Esą gyvūnai Lietuvoje neturi būti išnaudojami jokia forma.

Rekomenduojami video