Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iš lizdo iškelti negyvi gandriukai

Praėjusią savaitę aplinkosaugininkai ir ugniagesiai vyko į Ąžuolaičių kaimą, mat buvo gautas pranešimas, kad lizde guli trys negyvi gandriukai. Gandriukai buvo nukelti ir perduoti veterinarijos tarnybai, kuri atliks tyrimus ir išsiaiškins, dėl ko gandriukai nugaišo.

Kreipėsi žmonės

Į aplinkosaugininkus kreipėsi neabejingi Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Ąžuolaičių kaimo gyventojai. Žmonės pranešė, kad kaime esančiame gandralizdyje matomi 3 negyvi gandriukai. Į įvykio vietą išvyko Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida ir Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Audrius Mikalauskas.

Rado du

Specialistams atvykus į įvykio vietą buvo nustatyta, kad lizde guli du negyvi gandriukai. Tačiau specialistai niekaip negalėjo jų pasiekti, tad buvo kreiptasi pagalbos į ugniagesius. Netrukus į įvykio vietą atvyko Dotnuvos ugniagesiai. Vyrai ištraukiamosiomis kopėčiomis užlipo iki lizdo ir paėmė gandriukus.

„Nustatėme, kad lizde yra du negyvi gandriukai. Paprašius Dotnuvos ugniagesių pagalbos, kopėčiomis buvo pasiektas lizdas ir iš jo iškelti gandriukai. Gandriukai buvo šiek tiek apirę. Jie perduoti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Bus atlikti tyrimai“, – paaiškino vyriausiasis specialistas A. Čeida.

 

 

Rekomenduojami video