Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iš Italijos grįžusiems ukmergiškiams – karantinas

Savaitgalį Ukmergės rajono savivaldybė suteikė laikiną gyvenamąją karantino vietą iš Italijos grįžusiems ukmergiškiams – jie apgyvendinti Veprių vasaros stovyklos patalpose.

Koronavirusas sujaukė nusistovėjusį pasaulio, mūsų šalies ir Ukmergės gyvenimą. Kiekviena šiandienos tema jau sukasi tik apie jį.

Praėjusią savaitę bent du kartus posėdžiavusi Ukmergės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė susidariusią situaciją dėl koronaviruso. Viena iš problemų – kaip karantinuoti iš Italijos grįžusius ten slidinėjusius ukmergiškius.

Šiaurės Italijoje registruotas didžiausias užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Europoje – COVID-19 serga šimtai žmonių.

Grįžusiems iš šios šalies rekomenduojama 14 dienų būti karantine – neturėti jokių kontaktų su aplinkiniais.

Dar būdami užsienyje 8 Šiaurės Italijoje poilsiavę ukmergiškiai kreipėsi į savivaldybę pagalbos – teiravosi, kur jiems apsistoti. Namuose laukia šeimos, o laikinai išsinuomoti būstą Ukmergėje neįmanoma.

Į savivaldybę kreipęsi mūsų rajono gyventojai prašė padėti išspręsti problemą, kaip jiems saugiai grįžti į namus ir praleisti minėtą laikotarpį.

Posėdžių metu diskutuota, kokių veiksmų reikėtų imtis šioje situacijoje.

Savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas informavo, kad kontaktavo su ukmergiškiais Italijoje ir ieškojo būsto, kur jie galėtų praleisti dviejų savaičių karantiną.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas sakė, kad lopšelio-darželio, kurį lanko Italijoje atostogaujančio ukmergiškio vaikas, tėveliai jau nerimauja. Tėvai raginti išlikti ramūs, nes vaiko, kontaktavusio su tėvais, grįžusiais iš Italijos, negalima priimti nei į darželį, nei į mokyklą.

Taip pat vedėjas patikino informavęs rajono švietimo įstaigų vadovus apie tai, kad vaikams dabar privaloma dažnai plauti rankas.

Dezinfekuoja autobusus

Administracijos direktorius D. Varnas sakė, kad bendrovė Ukmergės autobusų parkas dezinfekuoja viešąjį transportą. Čia nuvalomi turėklai, kėdės, kitos keleivių rankomis liečiamos detalės, rajono ir miesto įstaigoms nurodyta papildomai dezinfekuoti daiktus, kurie yra dažnai liečiami, o švietimo įstaigų reikalaujama dažniau vėdinti patalpas bei užtikrinti galimybę visiems vaikams, moksleiviams ir pedagogams su skystu muilu nusiplauti rankas. Savivaldybės administracijos pastate taip pat atsirado talpos su dezinfekciniu skysčiu.

Susirinkusieji buvo informuoti apie situaciją dėl koronaviruso Lietuvoje ir pasaulyje, kuri kas valandą keičiasi, bei apie atnaujintus apibrėžimus „įtariamas atvejis“, „tikėtinas atvejis“, „patvirtintas atvejis“.

Nors situacija ekstremali, šią savaitę Ukmergė lieka be abiejų aukščiausio lygio rajono vadovų – rajono meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Darius Varnas kovo 2–5 dienomis dalyvauja tarptautiniame verslo forume Kazachstane.

Į kelionę rajono vadovai išvyko sekmadienį.

Veprių stovykloje

Pirmadienio rytą rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė informavo, kad iš Italijos grįžusiems ukmergiškiams buvo suteiktas laikinas prieglobstis savivaldybei priklausančioje Veprių stovykloje.

Joje keturiolikai dienų atskirai nuo šeimų apsigyventi panoro 4 žmonės, kurie patys nerado tinkamo atskiro būsto.

Iš oro uosto į Veprius naktį į sekmadienį jie atvyko savu transportu.

Šeimų nariai pasirūpino atgabenti daiktų, kurių prireiks kelias ateinančias savaites. Taip pat jie kasdien atgabens ir maistą.

D.Steponavičienė pažymėjo, kad jokio kontakto nei su artimaisiais, nei su stovyklos darbuotojais atvykusieji neturi.

Veprių stovykla šiuo metu yra pavaldi Švietimo pagalbos tarnybai. Ukmergiškiai čia apgyvendinti ne už dyką – su stovykla atsiskaitys pagal numatytus įkainius.

Kontakto neturi

Šios stovyklos projektų koordinatorė Aldona Rudokienė sakė, kad vienam asmeniui numatyta paros apgyvendinimo kaina – 4,5 euro.

Pasakojo, kad savaitgalį atvykusiems asmenims skirti du elektra apšildomi kambariai. Užtikrinta, kad į kitas stovyklos patalpas jie nepatektų.

Pasak projektų koordinatorės, jokių kontaktų su šiais svečiais niekas neturi. Maistą artimieji jiems atveža ir palieka prie durų.

Pasakojo, kad šioje stovykloje renginiai vyksta ir žiemos metu, bet, žinoma, dabar, kai čia karantinas, jokie kiti asmenys nebus apgyvendinami, nevyks kitos veiklos.

Rekomenduojami video