Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ir Kėdainiai jau turi savo auksinį tualetą

Ar žinote, kad ir Kėdainiai jau turi savo auksinį tualetą? Ne prastesnį nei tą, kuris buvo pastatytas Kaune ir mokesčių mokėtojams anuomet kainavo daugiau kaip 500 tūkstančių litų. Tai jeigu išlaidas, patirtas statant Kėdainių tualetą prie miesto parke esančio Minareto įvertintume litais, tuomet mūsų tualeto kaina būtų 505 tūkstančiai litų!

Abiejų tualetų kaina panaši, skirtumas tik tas, kad apie Kauno įvykį daug metų rašė visa Lietuvos žiniasklaida ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Kėdainių fenomenas liko nežinomas.

Šių metų sausio 30 d. laikraštyje „Rinkos aikštė“ Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė į užduotą klausimą dėl buitinių nuotekų tinklų statybos rekonstruotame miesto parke atsakė:

„Pagal poreikį techniniame projekte buvo numatyta ir atnaujintame miesto parke vandentiekio ir nuotekų tinklai įrengti pergolėje prie įėjimo į parką ir tualetas prie Minareto. Minėti inžineriniai tinklai prijungti prie miesto vandentiekio ir nuotekų sistemos. 2017–2018 metais įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklai Minareto gatvėje, į kuriuos dabar prijungtos tualeto vandentiekio ir nuotekų sistemos.“

Šis A. Naujalienės atsakymas mane labai sudomino, nes 2017–2018 metais buvau rajono Tarybos narys ir apie paminėto tualeto prie Minareto statybą nieko nežinojau.

Į pastabas niekas nereagavo

Apie tuo metu statomus viešuosius objektus rašiau daug kritinių straipsnių, nes ir statomų objektų reikalingumas, ir jų sąmatinės vertės man kėlė daug rimtų abejonių.

Tuomet į mano viešai išsakytas kritines pastabas niekas nereagavo, nes rajono Taryboje kartu su valdančiąja liberalų, konservatorių ir socialdemokratų koalicija ranka rankon dirbo ir fiktyviai įregistruota Darbo partijos frakcijos opozicija. Todėl ir rajono Tarybos Kontrolės komitetas, pagal Vietos savivaldos įstatymą priklausantis opozicijai ir privalantis kontroliuoti savivaldybės Tarybos daugumos priimamus sprendinius ir jų vykdymą, savo funkcijos neatliko.

Tualetas brangesnis negu namas

Žinodamas situaciją praeitos kadencijos rajono Taryboje, turėjau pagrindo manyti, kad tuo metu statytas tualetas prie Minareto turėtų būti įdomus, kaip ir daugelis toje kadencijoje vykdytų statybų.

Įtarimų sukėlė šio objekto sąmatinė vertė.

Pasirodo, vyrų, moterų ir neįgaliųjų tualetas mokesčių mokėtojams kainavo daugiau kaip 67 tūkstančius eurų.

Ir tai dar ne viskas, nes, anot A. Naujalienės, šiam tualetui prijungti prie miesto vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų į Minareto gatvę buvo pakloti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai, kurie mokesčių mokėtojams kainavo dar 78,5 tūkst. eurų.

Taigi, vyrų, moterų ir neįgaliųjų tualetas mums kainavo daugiau kaip 145 tūkstančius eurų.

Palyginimui galiu pasakyti, kad mano namas Angiriuose su visais tinklais, tualetais ir voniomis man kainavo apie 65 tūkstančius eurų. 

Manau, kad visi dar prisimena plačiai nuskambėjusią istoriją, susijusią su „auksiniu“ Kauno tualetu,   kuris mokesčių mokėtojams kainavo per 500 tūkstančių litų. Tai jeigu išlaidas, patirtas statant Kėdainių tualetą prie Minareto, įvertintume litais, tuomet mūsų tualeto kaina būtų 505 tūkstančiai litų!

Abiejų tualetų kaina panaši, skirtumas tik tas, kad apie Kauno įvykį daug metų rašė visa Lietuvos žiniasklaida ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o Kėdainių fenomenas liko nežinomas.

Ir netgi „Kėdainių mugė“, proteguojanti buvusį merą Saulių Grinkevičių, apie šį rekordą nutylėjo.

Kokių rekordų laukti Lietuvoje?

Ir dar vienas svarbus momentas, būdingas tiek Kauno, tiek Kėdainių tualetams – nei vienas, nei kitas gyventojams nebuvo reikalingas.

Kauno tualetas jau demontuotas ir parduotas aukcione už keletą tūkstančių eurų. Na, o Kėdainių stovi užrakintas ir nenaudojamas, nes pagal UAB „Kėdainių vandenys“ duomenis, nuo 2018 metų tualete prie Minareto nepanaudota nei vieno kubo vandens, taip pat ir nuotekų.

Ši istorija man pasirodė įdomi dar vienu aspektu.

Prieš dešimt metų liberalų ir konservatorių koalicinė valdžia pasižymėjo „auksiniu“ tualetu Kaune, po dešimties metų Kėdainių liberalai su konservatoriais pakartojo kauniečių „pasiekimus“, o šiuo metu mūsų šalį valdo liberalų ir konservatorių koalicija.

Tai kokių rekordų reikia laukti Lietuvoje?

Viktoras MUNTIANAS 

Rekomenduojami video