Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iniciatyvios bendrijos tvarkosi aikšteles

Kėdainių mieste jau ne prie vieno daugiabučio namo galime pamatyti puikiai sutvarkytą, praplėstą ir visiškai atnaujintą automobilių stovėjimo aikštelę. Šiuo metu statybininkai pluša prie Rasos gatvės 2-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo, mat iniciatyvi šio namo bendrija nusprendė nieko nelaukti ir aikštelę susitvarkyti kuo greičiau.

Nusprendė gyventojai       

„Buvo bendrijos susirinkimas ir žmonės ėmė kalbėti, kad turime Kėdainiuose gražiausią daugiabutį namą, o aikštelę turime labai tragišką. Ten nebuvo net šaligatvio. Mašinas statydavo žmonės bet kaip, nes jų tiesiog normaliai ir negalėdavo pastatyti. Tai natūraliai per susirinkimą visi žmonės ir nusprendėm taip, kad reikia kaupti pinigėlius, prašyti savivaldybės paramos ir galų gale įsirengti tą aikštelę“, – sakė Rasos g. 2-ojo daugiabučio namo pirmininkas Donatas Jodenis.

Bus patogesnė

Daugiabučio pirmininkas pabrėžė, kad aikštelė bus ne tik atnaujinta, bet ir šiek tiek padidinta.

„Aikštelė po renovacijos bus visiškai nauja. Bus įrengti borteliai, paklota nauja danga. Aikštelė bus ne tik atnaujinta, bet ir praplėsta. Atsiras daugiau vietų statyti automobiliams, o geriausiai tai, kad galėsime automobilius statyti tvarkingai ir jų tilps daugiau“, – pabrėžė D. Jodenis pažymėjęs, kad 30 procentų aikštelės atnaujinimo kaštų padengs daugiabučio namo gyventojai, o likusi bus skirta iš rajono biudžeto.

Arūnas Kacevičius. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Arūnas Kacevičius. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Arūnas KACEVIČIUS, buvęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius:„Kėdainiuose gyvenamųjų kvartalų kiemai tiesiog siaubingi – kone kiekviename iš jų – duobė ant duobės, gatvelės siauros, užkištos automobiliais ir beveik neišvažiuojamos. Nepatogumų patiria ne tik automobilius vairuojantys daugiabučių gyventojai. Įvykus nelaimei, specialiosioms tarnyboms atvykti į tokius kiemus ir suteikti pagalbą žmonėms tampa tikru iššūkiu.

Problemų daug, jos yra matomos ir dažnai kelia gyventojų nepasitenkinimą.

Šios daugiabučių namų asfaltavimo problemos mūsų krašte buvo pradėtos spręsti jau seniai, dar tuomet kai dirbau Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi. Jau tuomet mūsų komanda vykdė daugiabučių namų asfaltavimo programą, kuri veikia iki šiol – pirmenybė teikiama tų daugiabučių asfaltavimui, kurių gyventojai prisideda prie asfaltavimo darbų savo lėšomis, o savivaldybė tokiu atveju padengia 70 procentų visų išlaidų. Anuomet, vadovaudami savivaldybei, mes net paskolą iš banko buvome paėmę, kad tik greičiau sutvarkytume daugiabučių kiemus.

O dabar tenka tik apgailestauti, kad šie procesai vyksta lėtai ir gyventojai turi vargti sunkiai galėdami prasilenkti ir laužydami automobilius duobėtuose kiemuose.

Apmaudu, kad buksuoja kvartalinių namų renovacija, kuri išspręstų visas daugiabučių namų kiemų problemas.

Labai džiaugiuosi, kad gyventojai patys imasi iniciatyvos, prisideda prie daugiabučių namų kiemų tvarkymo. Tokiu atveju rezultato galima tikėtis greitesnio ir efektyvesnio. Tačiau tikrai nemanau, kad visa kiemų tvarkymo našta turi tekti gyventojams. Jie moka mokesčius ir turi gyventi kokybiškoje aplinkoje, o tai užtikrinti – savivaldybės pareiga.“

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video