Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ilgąjį savaitgalį policija stiprina patruliavimą kurortuose, kapinėse, magistralėse

Ilgąjį savaitgalį policijos pareigūnai daugiausiai dėmesio skirs įvažiavimams į kurortines savivaldybes, pajūriams, paplūdimiams, taip pat kapinėms, teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Policija stebės, kaip gyventojai laikosi karantino, ar nesibūriuoja, ar dėvi veido kaukes.

„Planas dėliojamas tokiomis kryptimis: didesnį dėmesį skirti kurortinėms vietovėms, savivaldybėms, parkams, pajūriams, paplūdimiams, kapinėms. Ekipažai patruliuos ir magistraliniuose keliuose. Taip pat didesnis dėmesys skiriamas įvažiavimams į kurortines teritorijas“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį kalbėjo R. Tamašunienė.

Vis dėlto ji akcentuoja, kad policija, skirtingai nei ilgąjį Velykų savaitgalį, neribos patekimo į miestus.

„Jeigu buvo ribojamas įvažiavimas į miestus, šiuo atveju bus sustiprintas patruliavimas viešosiose erdvėse. Ilgasis savaitgalis prasideda jau šį vakarą – ketvirtadienį. Žinome, kad ir oras planuojamas ne blogiausias, ir visi norėsime pasveikinti savo mamas. Tačiau rizikos faktorius, kada žmonės norės aplankyti savo artimuosius, taip pat vyks, pagal mūsų prognozes, į kapines“, – sakė R. Tamašunienė.

Patruliai prie kurortinių savivaldybių dirbs nuo 17 val. Lietuvoje ilgąjį savaitgalį patruliuos apie 800 ekipažų, kurie stebės, ar laikomasi karantino sąlygų. Policija viešosiose vietose taip pat stebės, ar asmenys laikosi būtinų saugumo priemonių – dėvi kaukes ir laikosi atstumo. Policija viešųjų erdvių priežiūrai pasitelks ir dronus. „Svarbu, kad žmonės nesibūriuotų ir būtų laikomasi saugaus atstumo“, – sakė ministrė.

Automobilius tikrins pasirinktinai Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pridūrė, kad policija ne tik stebės viešąsias erdves – paplūdimius, parkus, skverus, kapines, kitas susibūrimo vietas, – bet ir tikrins pavienius automobilius.

„Mes pasiliekame sau teisę pasirinktinai tikrinti transporto priemones ir taip pat tikrinti transporto priemonėse esančius asmenis, ar jie atitinka visus karantininius reikalavimus. Lygiai taip pat prekybos, pramogų ir paslaugų įstaigų kontrolė. Atkreipsime didžiulį dėmesį į riziką tapti smurto artimoje aplinkoje patiriančių asmenų saugumo užtikrinimą“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė R. Požėla.

  Pasak policijos generalinio komisaro, policijos pareigūnai tikrins, ar asmenys laikosi izoliacijos reikalavimų, ar turi ir dėvi kaukes, bet specifinių reikalavimų šį savaitgalį gyventojams nebus. „Specialiųjų reikalavimų, specialiųjų draudimų, tokių, kaip buvo anksčiau, nėra“, – sakė R. Požėla. Didžiausias dėmesys, anot R. Požėlos, teks Palangai, Neringai, Birštonui, Druskininkams, Trakams, taip pat prieigose prie lankytinų vietų, pažintinių takų, ežerų.

Rekomenduojami video