Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ieškos apleistų sklypų – kokie jie yra, kokio dydžio įspūdingos baudos laukia savininkų

Vasarą Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrins apleistus sklypus. Patikrinimų tikslas – nustatyti neprižiūrimus ir apleistus sklypus įspėti ir jų savininkus, o nesitvarkantiems taikyti administracinio poveikio priemones. Laiku nesusitvarkiusiems sklypų gali tekti mokėti ir keliskart didesnį žemės mokestį.

Žemės sklypas yra apleistas, kai yra vienas iš šių požymių: sklype formuojamas sąvartynas, sklype laikomos (išskyrus tam tikras vietas) statybinės ir (ar) teršiančios aplinką medžiagos ir daiktai, kaupiamos šiukšlės, padrikai išpiltas statybinis laužas, sklypas apaugęs krūmais, sumedėjusiais augalais (išskyrus želdinius), avarinės būklės medžiais, nešienaujamas ir pan. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kiekvienais metais fiksuoja po keliasdešimt apleistų sklypų. Dalis savininkų po įspėjimo susitvarko, tačiau dalis jų ir toliau lieka apleisti, kadangi savininkai yra išvykę gyventi į užsienį, mirę arba vyresnio amžiaus, nebepajėgiantys prižiūrėti savo turto. Gyventojai taip pat suteikia naudingos informacijos, pranešdami apie neprižiūrimus sklypus.

Tikimasi, kad rajono gyventojai ir šiemet be papildomo pranešimo bus aktyvūs, susitvarkys savo teritorijas, už kurias yra atsakingi. Apleistų sklypų savininkai turėtų žinoti, kad apleistas sklypas – ne tik darko estetinį vaizdą, bet ir gali prišaukti administracinę atsakomybę. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, kad už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų, o už invazinių augalų platinimą (pvz. Sosnovskio barščių) – ir iki 1500 eurų bauda.
Rekomenduojami video