Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Zabieliškį ir toliau plūs ne tik Kėdainių, bet ir Raseinių maisto atliekos

Ką darys kitos Kauno regiono savivaldybės – paslaptis

Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) planai Kėdainių Zabieliškio sąvartyne atidaryti maisto atliekų perdirbimo liniją liks neįgyvendinti. Nors dar pernai rajono meras Valentinas Tamulis ramino krašto politikus, kad naujos linijos atidarymas nėra plėtra ir kad toji linija esą nieko blogo, nieko brangaus ar nieko smardaus, ir plačiai šypsodamasis su Kauno RATC vadovu kvietė tarybos narius apsilankyti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre, galiausiai visuomenėje kilus dideliam pasipiktinimui dėl tokių planų, pats Kauno RATC dalininkų susirinkime galiausiai balsavo už tai, kad tos maisto atliekų tvarkymo linijos Kėdainiuose vis tik nebūtų. Taigi, linijos nebus, tačiau Zabieliškyje ir toliau bus tvarkomos Kėdainių ir Raseinių maisto atliekos, o ką su tokiomis atliekomis darys kitos Kauno regiono savivaldybės, kurioms durys į mūsų sąvartyną užtrenktos, didelė mįslė.

Atsisakė dujų išgavimo technologijos tvarkant maisto atliekas

Vasario gale vykusiame visuotiniame Kauno RATC dalininkų susirinkime buvo svarstomas klausimas dėl maisto ir virtuvės atliekų (MVA) tvarkymo.

„Galiu pasakyti – Kėdainiuose esantis Zabieliškio sąvartynas netaps viso regiono maisto
atliekų surinkimo vieta“, – savo socialiniame tinkle suskubo pasidžiaugti V. Tamulis, matyt,
visai pamiršęs, kad dar neseniai pakvietus Kauno RATC vadovus pristatyti klausimą rajono
tarybai, pats tuomet aiškino, kad nieko blogo čia jie neplanuoja.

Strateginius klausimus dėl maisto ir virtuvės atliekų tvarkymo sprendė Kauno RATC dalininkai. Pasirinkta alternatyva, kurioje atsisakyta dujų išgavimo technologijos, o Kėdainių ir Raseinių rajonų savivaldybės galės rinkti maisto ir virtuvės atliekas kartu su žaliosiomis atliekomis. Tai kartu turėtų pagerinti tvarką mieste prie kolektyvinių atliekų konteinerių, sakė Kauno RATC Edukacijos ir viešųjų ryšių specialistė Julija Dudutė.

Balsuojant už tai, kad Kėdainiuose neatsirastų maisto atliekų perdirbimo linija, tam pritarė 8 dalininkai, o prieš balsavo vienas – Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius P. Beišys.

Paklausus, kodėl Jonava balsavo „prieš“ ir norėjo, kad į Kėdainius plūstų didelės Kauno regiono savivaldybių dalies maisto atliekos, gautas atsakymas, kad mano, jog yra netvaru organizuoti maisto ir virtuvės atliekų surinkimą kartu su žaliosiomis atliekomis.

Atsakymai apie maisto atliekų rūšiavimą – po devyniais užraktais

Taigi svarbus klausimas – kur gi keliaus viso Kauno regiono maisto ir virtuvės atliekos, kai kelias į Kėdainių rajono Zabieliškio sąvartyną joms uždarytas?

Taigi Kėdainiai ir Raseiniai jas ir toliau veš į Zabieliškio sąvartyną. Kauno RATC teigė, kad už
maisto ir virtuvės atliekų surinkimo organizavimą atsakingos pačios savivaldybės, tačiau savivaldybės apie tai kalbėti nenori.

Kauno miesto, Kauno rajono ir Kaišiadorių rajono savivaldybės, pažeisdamos Visuomenės
informavimo įstatymą, į klausimą, kaip vykdys maisto atliekų surinkimą ir rūšiavimą, net
neatsakė.

Raseiniai ir Jonava savo ruožtu teigė, kad Kauno RATC sprendžia, kaip maisto atliekos bus tvarkomos Kauno regione. Taigi, kaip ir dažnai nutinka, klausimas svarbus, o kas turi nuspręsti, kokius galutinius sprendimus priimti, iki šiol neaišku – atsakomybę visi stumdo nuo savęs kitiems.

Kauno RATC teigė, kad dalis biologinių atliekų iš Kauno regiono bus tvarkomos modernizuotuose Zabieliškio atliekų mechaninio apdorojimo ir rūšiavimo (MAR) įrenginiuose (ne sąvartyne). Šios atliekos ir dabar patenka į Zabieliškio MAR su mišrių komunalinių atliekų srautu.

Dalis atskirai surinktų biologinių atliekų bus perduodamos tvarkyti viešo konkurso būdu atrinktiems biologinių atliekų tvarkytojams.

Rekomenduojami video