Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Šilutę atvažiuoja Kalėdų eglė, prekybininkai siūlo ir kėnių, o miškininkai šakų nebedalins

Šiemet (galbūt todėl, kad pavargome nuo renginių stygiaus?), regis, kaip niekada anksti pradedame gyventi artėjančių švenčių nuotaikomis.

Dar nesibaigus lapkričiui, Šilutėje jau galėjome įsigyti kalėdinių eglučių, šiandien į miestą turėtų būti pargabenta ir pagrindinė miesto eglė (šįkart – kėnis), kuris sužibs gruodžio 11 dieną.

Eglių šakų, kaip buvo įprasta, miškininkai šiemet nebedalins, tad miestelėnai jau domisi, už kiek šiemet galėsime papuošti namus kvepiančia žaliaskare eglute?

Prekybininkai siūlo ir kėnių

Jau praėjusios savaitės viduryje Šilutėje, prie Lietuvininkų g. 12 esančios „Šilutės prekybos“ parduotuvės (buvusi „Buitis“) pamatėme išrikiuotas eglutes. Vienos kiek aukštesnės nei metro, kitos ir 2 metrus viršijančios, jos išties akivaizdžiai priminė: Kalėdos artėja.

Parduotuvės vedėja Virginija Tutlevičienė prieinantiems smalsuoliams pasakojo, jog mažesnę eglutę galima įsigyti nuo 14,99 Eur, didesnę už 19,99 Eur. Beje, ne tik eglutę – čia pat išrikiuoti ir nedideli kėnių medeliai. Jie pastaraisiais metais ypač populiarėja, mat jų spygliai nei duria, nei byra. Ir kėniai, ir eglutės parduodami kartu su vazonais, tad pasibaigus šventėms toks medelis gali papuošti bet kurios sodybos teritoriją.

„Pradžioje atsivežėme gal 30 medelių, bet kiek reikės, tiek ir atvešime dar. Prekiausime iki Kalėdų, kad tik visiems šilutiškiams šventės būtų bent kiek smagesnės. Nes dabar pastebime, kad žmonės yra nuliūdę, matyt pavargę nuo karantino ir nežinios kas bus toliau“, – sakė V. Tutlevičienė.

Eglę užaugino Šilutės gydytojas

Jau šiandien į Šilutę turėjo būti atvežta ir pagrindinė miesto eglė, beje, taip pat kėnis. Šiemet šią Kalėdų puošmeną Šilutės seniūnijos darbuotojai taip pat rinkosi iš kelių, rajono gyventojų pasiūlytų žaliaskarių.

Maždaug 12 m aukščio kėnis į miesto centrą bus atvežtas iš Šilutės priemiesčio, Macikų, kur iki šiol jis augo vieno Šilutės mediko sodyboje. Jį miestui dovanojo sodybą neseniai nusipirkęs verslininkas Vaidas Pavilonis.

„Šilutės naujienoms“ V. Pavilonis sakė, kad sodybą įsigijo neseniai. Kėnis augo kiemo viduryje, visai netoli namo. Šeima nutarė, kad jį nukirtus kieme atsiras daugiau erdvės.

Eglės įžiebimo ceremonija numatyta gruodžio 11 dieną. Nuo 17 val. vyks tiesioginė ceremonijos transliacija, kurios metu šilutiškius sveikins rajono vadovai ir Kalėdų senelis. Gyventojai kviečiami transliaciją stebėti iš namų.

Miškininkai šakų nebedalins

Kaip ir kasmet, eglučių bei jų šakų bus galima įsigyti ir Valstybinių miškų urėdijos Šilutės padalinyje. Padalinio vadovas Romas Gečas patvirtino, kad šiemet akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ nebebus, miškininkai eglių šakų nebedalins.

„Labai norėjome išlaikyti šią gražią tradiciją, esame atviri bendruomenei, bet tokį nurodymą gavome dėl suprantamų priežasčių – kad būtų išvengta didelių žmonių susibūrimų“, – sakė R. Gečas. Kartu jis pasidžiaugė, kad virusas kol kas nepaguldė nė vieno Šilutės miškininko.

Visgi Šilutės miškininkai irgi prekiaus eglutėmis. Jų įsigyti galima bus Šilutės urėdijoje jau nuo kitos savaitės. Žaliaskarės pardavimui jau ruošiamos. Jų kainos svyruos nuo 2 iki 36 eurų.

Tikrą naujieną – kalėdinių eglučių nuomą – prieš kelis metus pasiūlė Klaipėdos universiteto botanikos sodas. Pranešama, kad šiemet tokių eglučių rezervacija pradėta dar spalio viduryje. Pasak sodo specialistų, medeliai, keliaujantys į klientų namus yra tvirti, įsišakniję. Sugražinti jie kruopščiai prižiūrimi, kad kitais metais vėl galėtų papuošti krašto gyventojų šventes. Kalėdinių medelių nuoma svyruoja nuo 10 iki 28 eurų, bet jeigu eglutę išsinuomojęs žmogus po švenčių į Botanikos sodą ją atveža sveiką, jam grąžinama pusė sumos.

Rekomenduojami video