Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į šį Lietuvos miestą lenkai plūsta dėl netikėtos priežasties

Jau ne vienus metus Lazdijų ligoninę kiekvieną savaitgalį užplūsta pacientai iš Lenkijos. Ne paslaptis, kad neramius laikus išgyvenančios tiek rajoninės, tiek regioninės šalies ligoninės išsigelbėjimo ieško ir skatindamos medicininį turizmą, vystydamos įvairius bendradarbiavimo projektus su kaimyninėmis šalimis. Visgi į šią netoli sienos esančią ligoninę pacientus vilioja ne vietinių specialistų teikiamos paslaugos – verslo aukso gyslą čia atvėrė spraga savo šalies įstatymuose pasinaudojusi privati Lenkijos klinika.

Pasirodo, kad net iš Varšuvos pacientai į Lietuvą skuba dėl čia atliekamų kataraktos operacijų. Ligoninės direktoriaus Vito Šimkonio teigimu, Lazdijų ligoninė – vienintelė tokia šalyje, kur teikiamos panašaus pobūdžio paslaugos.

„Toks bendradarbiavimas teikia abipusę naudą. Esame išnuomoję visą penktą aukštą, kur anksčiau buvo Akušerijos skyrius, taip pat – operacinę. Taip pat kaimynai yra įdarbinę vieną kitą mūsų darbuotoją – slaugytoją, anesteziologą. Žiemą kolegos iš Lenkijos padeda padengti ir šildymo išlaidas. Kartu tai mums savotiška reklama, traukos centras. Operuotis pacientai atvyksta iš įvairių regionų – Mozūrijos, Suvalkų, Augustavo, iš pradžių daug lietuvių važiavę iš Punsko, Seinų“, – kalbėjo pašnekovas.

Kadangi ligoninės operacinės nėra didelės ir darbo dienomis apkrautos, iš Lenkijos atvykstantys pacientai kol kas operuojami tik savaitgaliais. Per dvejus metus įsivažiavus per dieną dabar išoperuojama 20 pacientų. „Iš viso jau tikrai koks 1000 operacijų bus atlikta. Tik dabar yra šiokia tokia pertrauka, nes atostogų metas. Kol kas yra atliekama viena ambulatorinės chirurgijos paslauga, nors planuose yra ir daugiau paslaugų, pavyzdžiui, lazeriu daryti operacijas dėl moterų šlapimo nelaikymo, kurios nereikalauja didelių investicijų, pacientės gali būti tą pačią dieną išrašytos iš ligoninės“, – pasakojo V. Šimkonis. Jis pridūrė, kad taip pat lenkų įmonė planuoja atlikti ir venų operacijas, tačiau tam dar negavo licencijos. „Nors venų operacija irgi yra nesudėtinga, jos dar neatitinka mūsų akreditavimo tarnybos keliamų reikalavimų. Taigi, kol kas laikinai įranga naudojamės mes ir antrus metus operuojame lietuvius. Mums moka ligonių kasos, gana gerai moka, tai tikrai pelninga operacija.“

Lietuviams nekompensuoja

Nors kaimyninės klinikos atliekamos kataraktos operacijos prieinamos visiems, už tai lenkų ligonių kasos apmoka tik Lenkijos piliečiams. Anot ligoninės vadovo, pagrindinė traukos į jo vadovaujamą ligoninę priežastis – trumpesnės eilės.

„Lenkų medicina yra pakankamai aukšto lygio ir yra daug norinčių operuotis Lenkijos piliečių, tad ligonių kasos nespėja padengti operacijų. Nenorėdami kelerius metus laukti eilėje pacientai atvyksta čia, nes pagal Europos chartijoje įteisintą laisvą pacientų judėjimą atliekant operaciją už Lenkijos sienos, ligonių kasos ją privalo apmokėti iš karto. Tačiau ir ne vienas lietuvis yra išoperuotas, kuris pats mokėjo už operaciją“, – kalbėjo V. Šimkonis.

Vadovas apgailestavo, kad kol kas klinika nėra sudariusi sutarties su mūsų ligonių kasomis: „Lietuviai kol kas operuojami du kartus per mėnesį, to pakanka. Jei būtų sutartys, tai jų tikrai būtų daugiau. Aišku, pas mus operuojančių kataraktas pasiūla yra gana didelė tiek privačiose, tiek valstybinėse gydymo įstaigose. Bet šiaip lenkų gydytojai jau spėjo pagarsėti kaip geri specialistai. Tačiau operuojant lietuvį būtinai turi būti dalyvauti ir specialistas iš Lietuvos. Kadangi patys neturime operuojančio okulisto, jis atvyksta iš Kauno.“ V. Šimkonis pridūrė, kad ateityje planuoja bendradarbiauti su Seinuose veikiančia ligonine: ketinama Lazdijų ligoninėje steigti erkinio encefalito laboratoriją, kur už nedidelį mokestį paslaugas galėtų gauti ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos gyventojai.

Aigustė Tavoraitė

Rekomenduojami video