Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į Seimą galės patekti ir mažos partijos

Seimas iki 3 ir 5 proc. sumažino ribą, pagal kurią politinių partijų kandidatų sąrašas ir jungtinis kandidatų sąrašas galės gauti mandatus šalies parlamente.

Antradienį už tokias Seimo rinkimų įstatymo pataisas balsavo 60 Seimo narių, 1 buvo prieš, 8 parlamentarai susilaikė.

Tikimasi, kad įstatymo pataisos suteiks daugiau galimybių mažoms partijoms dalyvauti politinėje erdvėje.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis mano, kad šiuo sprendimu yra padidintas demokratijos laipsnis Lietuvoje.

„Demokratiniuose rinkimuose žmonės išsirenka tuos, kuriuos nori matyti. Jeigu žmonės renkasi vienus ar kitus – tai yra teisėta, tai yra demokratija. Bet kokiu atveju, jeigu mes gyvename demokratinėje visuomenėje, kažką vadinti marginalu, kažką vadinti prorusišku, kažką vadinti kažkokiais nors „vatnykais“, manau, yra visiškai būdinga vienai partijai, bet tai nėra teisinga visų Lietuvos žmonių atžvilgiu“, – komentuodamas naują teisinį reguliavimą, žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma Eltai sakė tikįs, kad prezidentas Gitanas Nausėda vetuos Seimo rinkimų įstatymo pataisas.

„Manau, kad ir be Seimo narių kreipimosi prezidentas su savo patarėjais gali įvertinti pasekmes, ir tikimės, kad vetuos“, – sakė J. Razma.

Jo teigimu, opozicija turėjo vienintelę galimybę sutrukdyti tą valdančiųjų sumanymą nesiregistruojant. „Mes visi, opozicija – konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai – nesiregistravome, – Eltai sakė J. Razma. Tačiau toks opozicijos žingsnis nesutrukdė valdantiesiems priimti įstatymo pataisų.

Praėjusią savaitę Seimo opozicijai užblokavus Seimo rinkimų įstatymo pataisų, kuriomis būtų sumažinta patekimo į Seimą kartelė, priėmimą, antradienį Seimas už jas balsavo dar kartą.

Šiuo metu partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, o jungtinis kandidatų sąrašas mandatų dalybose dalyvauja tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Rekomenduojami video