Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į pavasario sesiją susirinkęs Seimas imsis mokesčių reformos

Penktadienį, kovo 10-ąją, Seimo nariai rinksis į pavasario sesiją, kurios pirmajame posėdyje numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą.

Seimo pavasario sesijos darbus pristatys Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, savo svarbiausius siūlomus projektus apžvelgs Seimo frakcijos.

Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pažymi, kad pavasario sesijos programoje numatyta daug reikšmingų darbų. „Iš jų svarbiausi susiję su nacionaliniu saugumu ir gynyba, mūsų piliečių gerove, žmogaus teisėmis ir socialinės atskirties mažinimu. Tradiciškai daug dėmesio skirsime Lietuvos žaliajam kursui, tęsime pradėtas valstybės reformas. Taigi laukia daug sunkaus ir atsakingo darbo nelengvomis aplinkybėmis, todėl linkiu mums, Seimo nariams, susitelkti, atidėti asmenines ambicijas ir mobilizuotis vieningam darbui“, – apžvelgdama būsimus sesijos darbus sako Seimo vadovė.

Pavasario sesijos darbų programos projekte – daugiau kaip 460 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 92, Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda – 23, Seimo nariai (frakcijos) – 254 teisės aktų projektus.

Dalis į darbų programą įrašytų projektų jau yra pateikti ankstesnėse sesijose ir bus tęsiamas tolesnis jų svarstymas.

Tarp svarbiausių sesijos darbų – kompleksinė mokesčių reforma, projektai, skirti padėti socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms, socialinės ir sveikatos apsaugos, krašto gynybos ir nacionalinio saugumo sričių klausimai, tolesnis Lietuvos žaliojo kurso įgyvendinimas, visuomenės poreikius atitinkančio viešojo sektoriaus pokyčiai.

Pavasario sesijos metu Seimas išklausys Respublikos Prezidento metinį pranešimą, bus pateikta Vyriausybės 2022 m. veiklos ataskaita.

Pavasario sesijoje – mokesčių reforma ir dėmesys pažeidžiamoms grupėms

Kaip informuoja Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, Vyriausybė pasiūlė į pavasario sesijos darbų programą įtraukti projektus, susijusius su kompleksine mokesčių reforma. Mokestinių pasiūlymų paketu bus keliamas tikslas prisidėti prie teisingesnės, efektyvesnės ir prognozuojamos mokesčių sistemos plėtros, pažangių investicijų skatinimo, savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo bei aplinkosauginių tikslų įgyvendinimo. Kartu planuojama peržiūrėti neterminuotų lengvatų ir kitų specialiųjų apmokestinimo sąlygų reglamentavimą.

Tarp prioritetų būsimoje Seimo sesijoje – socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įgalinimas. Nauja Socialinių paslaugų įstatymo redakcija bus siūloma įtvirtinti laikinąjį atokvėpį kaip atskirą specialiąją socialinę paslaugą, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimais – didinti minimalias socialinio draudimo motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas, patikslinti ligos išmokų mokėjimo nuostatas asmenims, besigydantiems nuo priklausomybių, ir slaugantiems sergančius asmenis.

Užimtumo įstatymo pakeitimais bus siūloma apsispręsti dėl veiksmingesnių, proporcingesnių ir labiau atgrasančių sankcijų už nelegalų bei nedeklaruotą darbą, nelegalų užsieniečių įdarbinimą. Sesijoje taip pat planuojama svarstyti klausimą dėl pensijų kaupimo sistemos tobulinimo.

Šalies vadovas teiks projektus dėl pažeidžiamų grupių

Pavasario sesijoje Respublikos Prezidentas siūlo svarstyti ir priimti įstatymus, kuriais numatoma sparčiau didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) darbuotojams ir vaikus auginantiems asmenims, siekiant šiai grupei taikomą NPD sparčiau artinti prie minimaliosios mėnesinės algos dydžio, siekiama geresnio ir teisingesnio sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo retas sveikatos būkles (ligas) turintiems žmonėms, didinti važiavimo keleiviniu transportu galimybes pažeidžiamiausių, didžiausią skurdo riziką patiriančių visuomenės grupių žmonėms.

Šalies vadovas taip pat siūlo pokyčius, kuriais numatoma peržiūrėti nustatytą atsakomybę už nusikaltimus valstybės nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir konstitucinei santvarkai siekiant užtikrinti proporcingą ir teisingą baudimą už pačias pavojingiausias nusikalstamas veikas, pašalinti akivaizdžias teisinio reguliavimo spragas, sudarančias kliūtis efektyviems nusikalstamų veikų aplinkai tyrimams, didinti teisėjų ir prokurorų pareiginės algos koeficientus ir spręsti bendrosios kompetencijos teismų darbo krūvio problemas.

Į darbų programos projektą įtrauktais Pelno mokesčio įstatymo pakeitimais siekiama, kad Lietuvoje investicinių projektų vykdymo sąlygos po 2023 metų nepablogėtų dėl reguliavimo pokyčių, jei visuotinis ekonominis neapibrėžtumas tęsis.

Valstybės saugumo klausimai išliks tarp prioritetų

Seimui bus teikiami projektai, kuriais siekiama stiprinti sienos apsaugą ir kontrolę, užkirsti kelią piktnaudžiavimui sienų valdymo ir prieglobsčio sistema, efektyviai valdyti migracijos srautus bei mažinti administracinę ir finansinę naštą VSAT.

Tarptautinių sankcijų įstatymo pakeitimais bus siūloma įtvirtinti galimybę Lietuvos teisės aktais nustatyti konkrečias ribojamąsias priemones reaguojant į agresiją Ukrainoje, taip pat numatyti poveikio priemones juridiniams asmenims už sankcijų pažeidimus. 

Į sesijos darbų programą įtrauktais projektais bus siekiama plėsti principinės kariuomenės struktūrą, efektyvinti statutinių įstaigų veiklą, tobulinti asmens duomenų tvarkymo ir perdavimo trečiosioms valstybėms ar tarptautinėms organizacijoms nacionalinio saugumo ar gynybos tikslais reglamentavimą.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti 55 posėdžius. Iš jų 4 bus skirti opozicinių frakcijų darbotvarkėms

Rekomenduojami video